مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کارنامه کی‌روش، قهرمانی جام ملت‌ها کم دارد


همکاری تیم ملی کشورمان با کارلوس کی‌روش یک موفقیت بزرگ بوده و هست.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/27 - 7 ماه پیش
ایران ورزشی: همکاری تیم ملی کشورمان با کارلوس کی‌روش یک موفقیت بزرگ بوده و هست. با همه فراز و فرودهایی که تیم ملی فوتبال کشورمان در طول سال‌های گذشته و با حضور کی‌روش به خود دیده است، می‌توان مدعی شد این همکاری یک همکاری ایده‌آل بوده که برای هر دو طرف سود هنگفتی داشته است. نباید همه چیز را برای تیم ملی کشورمان دانست یا همواره از هزینه فدراسیون فوتبال برای حفظ کی‌روش سخن به میان آورد، این یک همکاری برد ـ برد بوده است.
تیم ملی کشورمان در طول چند سال اخیر توانسته برخی رکوردها را جابه‌جا کند. حضور در جام جهانی 2014 اولین موفقیت تیم ملی با کی‌روش به شمار می‌رود. بازی‌های خوب در این جام جهانی را هم می‌توان به کارنامه موفق این همکاری اضافه کرد.
از طرف دیگر حضور مقتدرانه در برابر حریفان آسیایی را هم نباید از یاد برد که روزهای خوبی را برای تیم ملی رقم زده است.
اوج همکاری کی‌روش و تیم ملی کشورمان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه بود جایی که دو هفته مانده به پایان این رقابت‌ها، تیم ملی کشورمان به‌عنوان دومین تیم به جام جهانی صعود کرد و بدون گل خورده تا این مرحله پیش آمد.
کار خوب کی‌روش و شاگردانش، به خوبی جاه طلبی و میل به بهترین بودن را در آنها نشان می‌داد.
کی‌روش برای جواب دادن به این جاه طلبی از هر کسی که نیاز بود، عبور کرد و شاگردان او و ملی‌پوشان هم برعکس گذشته تلاش کردند در راستای رسیدن به اهداف تیم ملی گام بردارند و حتی برخی از آنها منافع آنی و زودگذر را به حضور مداوم در تیم ملی ترجیح دادند و در جهت منافع تیم ملی گام برداشتند.
همه این سال‌ها برعکس آنچه که تصور می‌شود هر چقدر برای تیم ملی کشورمان، ارزش افزوده داشت، برای کارلوس کی‌روش بیشترین صعود و ارزش افزوده را در پی داشت.
هر چقدر کی‌روش در طول سال‌های اخیر به تیم ملی کشورمان کمک کرد، بیشتر از آن تیم ملی با ملی‌پوشانش به کی‌روش کمک کردند، همین کمک‌ها باعث شد کی‌روش بعد از 6 سال، دیگر آن کی‌روشی نباشد که از کشور کوچکی مثل امارات اخراج شده بود، بلکه حالا او مربی است که دو بار تیم ملی کشورمان را به جام جهانی رسانده و رکوردهای خوبی را به‌جا گذاشته است.
در یک جمله باید گفت هر چقدر کی‌روش توانسته در طول سال‌های گذشته به تیم ملی کمک کند، همانقدر فوتبال بااستعداد ما ظرفیت و هنرش را در اختیار او قرار داده، تا ناکامی‌های گذشته‌اش را کاملا به فراموشی بسپارد اما باید گفت این پایان کار همکاری تیم ملی کشورمان با کی‌روش یا پایان همکاری کی‌روش با تیم ملی کشورمان نخواهد بود.
این پرتغالی هنوز هم به فکر رکوردهای تازه‌ای در تیم ملی است و به خوبی می‌داند که تیم ملی کشورمان بهترین ظرفیت را برای جاه طلبی‌هایش دارد.
فدراسیون فوتبال پیشنهاد تمدید قرارداد کی‌روش را تا پایان جام ملت‌ها دارد؛ پیشنهادی که به نظر می‌رسد اگر طولانی مدت‌تر باشد، هزینه‌های کمتری هم دربرداشته باشد اما باید دید فدراسیون چطور می‌‌خواهد در مدت زمان باقیمانده تا جام جهانی سرمربی را مجاب به امضای قرارداد کند.
فدراسیون فوتبال تلاش زیادی می‌کند که قرارداد کی‌روش را تمدید کند اما به نظر می‌رسد تا این لحظه به ظاهر در این هدف موفقیتی نداشته است.
کارلوس کی‌روش با چهارمین حضور در جام جهانی و البته کارنامه‌ای ویژه در ایران حالا با پیشنهادهایی مواجه است اما او به احتمال زیاد توجه زیادی به این پیشنهادها نخواهد داشت. به این دلیل که او همچنان به رکوردهای تازه‌ای با تیم ملی کشورمان فکر می‌کند.
کارلوس کی‌روش به خوبی می‌داند با همه مزیت‌هایی که کارنامه‌اش در تیم ملی کشورمان دارد، جای یک چیز در این کارنامه خالی است؛ او باید به همان اندازه که در سال‌های اخیر در تیم ملی خوب بوده است، در آسیا نیز خود را به اثبات برساند.
قهرمانی در آسیا نقیصه بزرگ همکاری کی‌روش و تیم ملی کشورمان است. این حتی در ذهن کی‌روش وجود دارد و همین باعث می‌شود او فعلا به جدایی از تیم ملی کشورمان فکر نکند.  در مقابل برای فدراسیون فوتبال هم قهرمانی در آسیا به آرزویی دیرینه مبدل شده و در کنار عملکرد خوبی که تیم ملی کشورمان در سال‌های اخیر داشته، قهرمانی در آسیا بیشتر از هر زمانی برای تیم ملی قابل تصور است.
تیمی که سال‌ها است اول بودن آسیا را یدک می‌کشد، حتما به این قهرمانی نیاز دارد و باز هم باید عیار تیم ملی و کی‌روش با همکاری دوباره و البته این‌ بار با کسب سکو در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، بالاتر برود. این میسر نخواهد شد مگر اینکه کی‌روش باز هم در تیم ملی به کارش ادامه دهد. چیزی که هم خودش می‌خواهد و هم فدراسیون فوتبال کشورمان بدش نمی‌آید همچنان او را در خدمت داشته باشد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است