مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تعطیلی پایان هفته‌های بازار تبریز در دست بررسی قرار می‌گیرد


مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی گفت: موضوع بسته بودن بازار تاریخی تبریز در روزهای آخر هفته به روی گردشگران در دستور کار قرار می‌گیرد تا برای آن راه حلی پیدا شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/27 - 7 ماه پیش
به‌دنبال انتشار خبری مبنی‌بر تعطیلی بازار تبریز به‌عنوان میراث جهانی ثبت‌شده این شهر در روزهای پرگردشگر پایان هفته، فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی به مجله اینترنتی راه ما گفت: بازار برخی ویژگی‌ها را دارد که یکی از آنها زنده بودن و داشتن آداب و آیین های مختلف است از سویی در جایی مانند بازار تبریز مردم زندگی می‌کنند و کسب و کارشان در آنجاست و بحث گردشگری گاهی برای آن‌ها ایجاد مشکل می کند که در این زمینه هنوز ورود نکرده‌ایم.
وی گفت: یکی از بحث‌ها مشارکت بازاریان در زمینه بازدید از گردشگران است بازار تبریز هیات امنا دارد و می‌توانیم موضوع بسته بودن بازار تبریز را در روزهای آخر هفته با آنها در میان بگذاریم و برای آن چاره ای بیندیشیم چون به هر حال این بازار اگرچه محل یک پایگاه تاریخی و میراثی است اما محل کسب آنهاست.
مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی تأکید کرد: باید در این زمینه گفتگو کنیم چون در هر صورت آن‌ها هم نیاز دارند که زمانی را تعطیل باشند و یا روزهای تعطیل اخر هفته وقتی برای خانواده بگذارند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است