مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

رسیدگی به قتل زنِ تنها، چند سال بعد از جنایت


پرونده قتل زنی که هفت سال قبل کشته ‌شده‌ است، در حالی رسیدگی شد که مأموران تاکنون نتوانستند راز قتل او را کشف کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/27 - 7 ماه پیش
روزنامه شرق: پرونده قتل زنی که هفت سال قبل کشته ‌شده‌ است، در حالی رسیدگی شد که مأموران تاکنون نتوانستند راز قتل او را کشف کنند.
مرداد سال ٨٩ مأموران متوجه شدند زن ٣٦ساله‌ای به نام الهام گم شده است و به خانه بازنگشته است. در پی این خبر مأموران تحقیقات خود را برای پیداکردن الهام آغاز کردند. پدر الهام گفت: ما در شهری که کیلومترها با تهران فاصله دارد زندگی می‌کنیم و دخترم مدتی است به تهران مهاجرت کرده و به‌تنهایی زندگی می‌کرد.
ما همیشه با هم در تماس بودیم و هر کاری می‌کرد، به ما خبر می‌داد؛ اما حالا چند روزی است که تماس‌‌هایمان را پاسخ نمی‌دهد و از او خبر نداریم. در ادامه تحقیقات مأموران متوجه شدند الهام ٣٦‌ساله سال‌ها پیش درحالی‌که فرزند چهارمش را باردار بود، به دلیل اختلافاتی که با همسرش داشت، از او جدا شد و پس از اینکه فرزندانش را به پدر و مادرش سپرد، برای کار به تهران مهاجرت کرد. در حین تحقیقات مأموران جسد زن ٣٦ساله‌ای را که خفه شده بود، در شرق تهران کشف کردند.
آنها پس از تشخیص هویت متوجه شدند جسد متعلق به الهام است. مأموران مطمئن شدند که الهام به قتل رسیده ‌است؛ چراکه پزشکی‌قانونی در نظریه خود اعلام کرد قتل الهام دیگرکشی است و نه خودکشی. آنها که ابتدا به همسر سابق مقتول مشکوک شده بودند، از او بازجویی کردند. این مرد به مأموران گفت: مدت زیادی است از الهام خبر ندارم. ما سال‌هاست از یکدیگر جدا شده‌ایم و پس از آن دیگر او را ندیدم و نمی‌دانم چه بر سر او آمده است. زمانی که الهام به قتل رسید، من در خانه‌ پدری‌ام بودم.
همسایه‌ها هم آن روز من را در محل دیده‌اند. زمانی که کارآگاهان متوجه شدند همسر سابق الهام نقشی در قتل او نداشته ‌است، او را رها کردند و تحقیقات خود را در این زمینه ادامه دادند. پلیس در همین حین از چند فرد دیگر که با الهام در رفت‌و‌آمد بودند، تحقیق کرد؛ اما آنها نیز از اتفاقی که برای زن جوان افتاده بود، خبر نداشتند. در نتیجه با توجه به گذشت هفت سال از پیدا‌نشدن قاتل الهام پدر، مادر و چهار پسر الهام از دادگاه تقاضای دیه از بیت‌المال کردند و به‌این‌ترتیب پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده قرار گرفت.
ابتدای جلسه پدر مقتول در جایگاه ویژه ایستاد و پس از شرح ماجرای گم‌شدن دخترش گفت: هفت سال است که به دنبال قاتل دخترم هستیم؛ اما نتوانستیم او را پیدا کنیم. حالا مسئولیت نگهداری از چهار فرزندی که از او به جا مانده است، به عهده من است. الهام فرزندانش را به من سپرد و خودش برای کار به تهران مهاجرت کرد.
او هر ماه برای آنها پول می‌فرستاد؛ اما از زمانی که کشته شد، من هزینه آنها را پرداخت می‌کنم. من نگران آینده این بچه‌ها هستم و می‌خواهم پس‌اندازی داشته ‌باشند؛ تا روزی که می‌میرم، نوه‌هایم بی‌کسی و بی‌پولی را با هم تحمل نکنند و برای خودشان سرمایه‌‌ای داشته‌ باشند. با پایان گفته‌های اولیای‌دم قضات برای تصمیم‌‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند و در نهایت حکم به پرداخت دیه از بیت‌المال را صادر کردند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است