مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

افزایش نگران کننده آمار سرطان درخراسان شمالی/ اجرای طرح غربالگری


بجنورد- رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی گفت: تاکنون نام دو هزار و ۵۰ بیمار سرطانی در این انجمن ثبت‌شده و افزایش این آمار در استان نگران‌کننده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/27 - 7 ماه پیش
سید حمید حریری در گفتگو با مجله اینترنتی راه ما بابیان اینکه تاکنون دو هزار و ۵۰ بیمار سرطانی در استان ثبت‌شده است، اظهار کرد: در حال حاضر از این میزان یک هزار و ۸۶۰ بیمار سرطانی به‌طور مستقیم زیر نظر و درمان انجمن عطوفت قرار دارند.
حریری بابیان اینکه برخی از سرطان‌ها در خراسان شمالی چهارتا ۱۸ درصد نسبت به سال ۹۵ افزایش داشته است، تصریح کرد: تنها طی دو هفته گذشته ۲۴ بیمار سرطانی در استان ثبت‌شده است.
وی بیشترین نوع سرطان در استان را سرطان گوارش عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بیش از یک‌سوم بیماران سرطانی در استان را بیماران دستگاه گوارش، مری، معده و کلوم تشکیل داده‌اند که کم علامت هستند و دیر تشخیص داده می‌شوند و بیشترین مرگ‌ومیر نیز در بیماران سرطانی مربوط به بیماران سرطان گوارش است.
رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی بابیان اینکه سرطان مختص به سنین بالای ۵۰ سال است، تصریح کرد: امروزه در کشور و حتی در استان شاهد افزایش سرطان در سنین نوجوانی و جوانی هستیم که این امر نگران‌کننده است و این مستلزم این است که با تغییر سبک زندگی، تغذیه مناسب، ورزش و تحرک و ترک مصرف سیگار و قلیان و غیره از بروز سرطان جلوگیری شود.
حریری غربالگری را یکی از راه‌های مهم در پیش‌گیری از سرطان، درمان و تشخیص به‌موقع اعلام کرد و افزود: به‌زودی طرح غربالگری سرطان، به‌ویژه غربالگری برای افراد ۳۰ تا ۶۹ سال در استان اجرا می‌شود تا پویشی در پیش‌گیری از سرطان باشد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است