مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ارسال پرونده تخلفات انتخاباتی مدیران ادارات بوشهر به قوه قضائیه


بوشهر - سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: پرونده تخلفات انتخاباتی مدیران ادارات بوشهر به قوه قضائیه ارسال شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، خلیل رضایی به مناسبت سال‌روز تاسیس شورای نگهبان اظهار کرد: یکی از نهادهای برآمده از وجود انقلاب اسلامی، شورای نگهبان است که نقشی تاثیرگذاری در جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی طی ۳۸ سال گذشته به عهده دارد.
وی افزود: تجربه داشتن شورایی که بر قوانین مجلس نظارت داشته باشد به دوران مشروطیت برمی‌گردد که شیخ فضل‌الله نوری و مردم مسلمان آن زمان خواستار تشکیل چنین شورایی شدند، هرچند شیخ فض‌الله جانش را در این زمینه از دست داد.
سرپرست دفتر شورای نگهبان در استان بوشهر تصریح کرد: جایگاه قانونی شورای نگهبان در ۱۲ اصل قانون اساسی مبتنی بر تعیین اعضا، تفسیر قانون، نظارت بر انتخابات و همه‌پرسی دیده شده و آن را مستقل و فراقوه‌ای مطرح کرده است که مصوبات مجلس بدون تایید این شورا وجه قانونی ندارد.
رضایی یادآور شد: در طی سال‌های پس از انقلاب برخی جریانات سیاسی هم‌نوا با دشمنان نظام، اقدام به تخریب گسترده شورای نگهبان کرده تا بتوانند با هجمه بر علیه این نهاد انقلابی که وظیفه پاسداری از نظام و اسلام را بر عهده دارد، آن را از اجرای وظایفش بازدارند.
وی ادامه داد: در انتخابات سال جاری ریاست جمهوری شورای نگهبان با  ۳ هزار و ۱۰۰ نفر سرناظر، ناظر، ناظر مسئول و بازرس کار نظارت بر انتخابات را برعهده گرفت که تخلفاتی نیز توسط برخی از مدیران دستگاه‌های استان بوشهر انجام شد که گزارش آن برای پیشگیری از جرم به قوه قضاییه ارسال گردید.
سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر بیان کرد: پرونده‌های تخلفات انتخاباتی استان بوشهر هنوز مختومه نشده و در حال پیگیری است.
رضایی اظهار کرد: با توجه به این که هر دوسال یک‌بار شاهد برگزارای انتخابات هستیم، در مجموعه دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان بوشهر توجه ویژه‌ای به مسئله آموزش سرناظران و ناظران می‌شود که سالانه دو همایش و نشست‌های تخصصی در این زمینه انجام می‌شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است