مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

توسعه متوازن کشور تحت تاثیر نگاه و جناح‌های سیاسی است


کرمانشاه- رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: توسعه متوازن کشور هیچگاه به مقصد نرسیده و تصمیم گیری و برنامه ریزی تحت تاثیر نگاه و جناح های سیاسی بوده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 13 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی امروز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمانشاه اظهار داشت: توسعه متوازن کشور هیچگاه به مقصد نرسیده و تصمیم گیری و برنامه ریزی تحت تاثیر نگاه و جناح های سیاسی بوده است.
وی بیان داشت: نگاه سیاسی تاریخی این ظلم و دور باطل توسعه نیافته را برای کشور ایجاد کرده است و باید نگاه به مناطق کشور با توجه به قابلیت و ظرفیت ها تغییر کند.
شافعی با بیان اینکه اتاق بازرگانی با طرح توسعه منطقه ای در حال پیشرفت این موضوع است، افزود: اصولا اگر توسعه از روستاها آغاز نشود، نتایج حاصله نتایج مطلوبی نخواهد بود و نهایتا منجر به تخلیه روستاها، نابودی امتیازات و حاشیه نشینی می شود.
رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: مشکل اصلی که نظام برنامه ریزی و تصمیم گیری کشور به آن توجه ندارد، این است که قوانین و تصمیمات عادی را در شرایط غیرعادی به کار می گیرد و این شدنی نیست.
شافعی، بی اعتمادی به فعالان اقتصادی را مشکل بزرگی برای کشور برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از مشکل کمبود منابع با مشکل نحوه توزیع منابع مواجه هستیم و دچار اتلاف منابع شده ایم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است