مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۲۲ مددجوی جرائم غیرعمد از زندان های استان کرمان آزاد می شوند


کرمان-مدیر نمایندگی ستاد دیه کرمان از فراهم شدن زمینه آزادی ۲۲مددجوی جرائم غیرعمد با پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 16 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، سید حجت الله موسوی قوام صبح چهارشنبه در نشست اعضاء هیات امناء ستاد دیه گفت: زمینه آزادی ۲۲ مددجوی جرائم غیرعمد با پرداخت مبلغ پنج میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران فراهم شده است.
از کل مبلغ فراهم شده مبلغ دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال توسط ستاد دیه کشور، مبلغ ۷۱۱ میلیون ریال توسط ستاد دیه استان و مبلغ دو میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال از محل تسهیلات قرض الحسنه دولتی است.
موسوی بیان داشت: این تعداد از مددجویان مربوط به زندانهای کرمان، رفسنجان، بم، کهنوج و سیرجان هستند که تعداد یک نفر محکوم به پرداخت دیه در حوادث رانندگی، پنج نفر محکوم به پرداخت بدهی مالی و مابقی محکومین به پرداخت مهریه و نفقه است.
وی بیان داشت: یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران تشکیل ستاد دیه است که به دست شهید بزرگوار لاجوری تاسیس شد تا گره از کار بنده ای از بندگان خداوند که به صورت ناخواسته وارد زندان شده باز شود.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۲۰۰ مددجوی جرائم غیرعمد از سطح زندانهای استان آزاد شده اند که نقش خیران و مردم بسیار موثر بوده و در این زمینه همت خیران برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد قابل تقدیر و قدردانی است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است