مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آتش در ساختمان برق حرارتی مهار شد


در سومین روز از آتش سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو در تهران آتش نشانان توانستند آتش را به طور کامل مهار کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 11 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، آتش سوزی که در ساعت ۱۰:۰۶ صبح دوشنبه در طبقات زیر زمین ساختمان متعلق به وزارت نیرو در میدان ولیعصر آغاز شد. در حال حاضر ساختمانهای مجاور تخلیه و ساکنان به محلهای امن منتقل شده اند. شهردار تهران که بعدازظهر دیروز برای دومین بار از محل بازدید کرد، از احتمال ریزش ساختمان با توجه به افزایش شکافهای ساختمان خبر داده بود . آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به این خبر به شرح زیر است و این خبر به روز می شود.
۱۱:۵۷/ دانشجویان برای برداشتن وسایل خود در خوابگاه مراجعه کنند
سرهنگ علی آقا کارخانه سرکلانتر سوم پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران با اعلام برقراری امنیت کامل محل با پوشش انتظامی و ترافیکی، گفت: دانشجویان پس از حضور نماینده دانشگاه و هماهنگی با پلیس می توانند حهت برداشتن وسایل خود به خوابگاه خود در کوچه مولایی مراجعه کنند.
فعلا محدودیت های تردد به قوت خود باقی است.
۹:۱۶/ آتش به طور کامل خاموش شد
سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران گفت: به لطف خدا و با تلاش و رشادت همکارانم در ۴۸ ساعت گذشته، هم اکنون عملیات خاموش کردن آتش به پایان رسیده است.
وی افزود: مرحله خاموش کردن آتش که اصلی ترین مرحله بود به پایان رسیده و از این لحظه وارد مراحل بعدی یعنی لکه گیری و ایمن سازی می شویم و امیدوارم در ساعات آینده هم با این روند خوب به پایان برسد.
۸:۴۵/ معاون اجتماعی پلیس پایتخت: پلیس تا آخرین لحظه در صحنه آتش سوزی حضور دارد/ترافیک روان در محل
سرهنگ مراد مرادی با اشاره به سومین روز آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو گفت: از لحظه وقوع حریق در ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو پلیس سریعا در صحنه حاضر شد و با حضور نیروهای آتش نشانی و امدادی و نیز سایر سازمان های مرتبط تعامل خوبی صورت گرفته است.
وی گفت: نیروهای پلیس مستقر در محل به صورت آماده باش کامل تا اتمام ماموریت و تحویل ساختمان ها به ساکنان حضور دارند و برای شهروندان کوچه مولایی جای نگرانی نیست.
معاون اجتماعی پلیس پایتخت در خاتمه گفت: وضعیت ترافیکی روان و خوبی در محدوده شاهد هستیم.
۸:۰۰/ نفوذ آتش نشانان به طبقه منهای ۴
سخنگوی ستاد بحران در حادثه آتش سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو گفت: در ادامه خاموش کردن آتش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو، شب گذشته آتش نشانان ساعات پرکاری را گذراندندو با اتخاذ روشهای عملیاتی توانستند با کاهش دما به طبقه منهای سه نفوذ کنند و با ادامه همان روش عملیاتی در ساعت ۲ بامداد توانستند به طبقه منهای ۴ نفوذ کنند.
وی افزود: این نفوذ در حالی بود که به دلیل زیاد بودن دود و حرارت مدت ماندگاری در طبقه تنها دو الی سه دقیقه بود اما با ادامه عملیات با استفاده از فوم و آب دما تا حدی کاهش پیدا کرد و پس از آن آتش نشانان در قالب تیم های سه الی چهار نفره و با دستور مدیر ارشد عملیات به آن طبقه می روند.
وی افزود: در حال حاضر مدت حضور آتش نشانان در طبقات پایینی بیشتر شده و به ده دقیقه هم رسیده است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: بخش هایی در داخل بایگانی بود که در اوایل از نظرها پنهان بود و آتش نشان ها از آن اطلاع نداشتند. در واقع پشت سر فایل ها و دیوارهای فلزی، نیز شاهد درهایی بودیم که الان اطلاع حاصل شده است و وقتی آن درها باز می شود هنوز با حرارت بالا رو به رو می شویم.
وی گفت:  باید درجه حرارت کاهش یابد تا آتش نشانان بتوانند وارد آن بخش ها شوند و نسبت به اطفای حریق در آن جا هم اقدام کنند.
ملکی در خاتمه گفت: امیدواریم در ساعات آینده با کاهش دما وضعیت بهتر بشود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است