مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

فرهنگ خدمت صادقانه به مردم و حقوق شهروندی در جامعه عملیاتی شود


سمنان - نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با بیان اینکه مسئولان باید در راستای تحقق حقوق شهروندی به رفع محرومیت کمک کنند، گفت: فرهنگ خدمت صادقانه به مردم و حقوق شهروندی در جامعه عملیاتی شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 13 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی ظهر چهارشنبه در دیدار با معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری به میزبانی دفتر خود ضمن بیان اینکه حقوق شهروندی به‌جز خدمت به مردم چیز دیگری نیست، ابراز داشت: خدمت صادقانه به مردم باید در محتوا و عمل نیز در بین آحاد مختلف جامعه عملیاتی شود.
وی ضمن بیان اینکه هر خدمتی که عارفانه با عشق و خالصانه برای رضای خداوند متعال باشد در پیشگاه خداوند اجر بزرگی خواهد داشت، افزود: قوانین حقوق شهروندی بر مبنای اصول اعتقادی، انسانی و قانونی نهادینه‌شده است که با پایبندی بر این رویکرد می‌توانیم به درستی پاسخگوی خدمت به مردم باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان ضمن بیان اینکه مسئولان در هر جایگاهی باید با خدمت صادقانه مصادیق حقوق شهروندی را محقق کنند، ابراز داشت: تلاش مسئولان در راستای محرومیت‌زدایی مناطق کم برخوردار روستایی و شهری می‌تواند گام موثری در راستای اجرای حقوق شهروندی باشد لذا تسهیل امور مرتبط به خدمت گذاری به مردم باید در اولویت کار مسئولان نهادهایی اجرایی قرار گیرد.
آیت الله شاهچراغی در ادامه تصریح کرد: بحث حقوق شهروندی تنها متعلق به دولت‌ها نیست بلکه این امر همواره مورد تاکید تعالیم دینی و دستورات پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) بوده است لذا تحقق شعار شهروندی مصداق پیاده کردن اصول دین اسلام در جامعه به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه ارتباط مستقیم مسئولان با مردم مصداق رعایت حقوق شهروندی است، افزود: پرداخت خمس، زکات و انفاق از سوی همه اقشار مختلف جامعه و تلاش ثروتمندان در راستای رفع گرفتاری‌های جامعه به‌نوعی در تحقق شعار حقوق شهروندی موثر است لذا توزیع عادلانه ثروت از تعالیم اسلامی باید در جامعه نهادینه شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است