مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مرز سیران بند بانه با کشور عراق مسدود نمی شود


سنندج - نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای با اشاره به انسداد شماری از مرزهای کشور، گفت: با پیگیری های صورت گرفته، انسداد مرز سیران بند بانه با کشور عراق لغو شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 14 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، محسن بیگلری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح طرح آب رسانی شهر بانه، گفت: شهر بانه و سد این شهرستان با مشکل رو به رو بود و این شهرستان نیازمند پروژه ای ویژه در حوزه تامین آب بود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه عنوان کرد: بعضی از پیمانکاران و ناظران فعالیت خوب و استانداری ندارند و باید خود و مردم اعضا شورا بر پروژه ها نظارت کنند.
وی با اشاره به طرح آبرسانی به بانه، گفت: این پروژه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بود و باید از مجموعه آبفا استان تشکر کرد که طرح انتقال آب را نیز به این مصوبه اضافه کرد.
بیگلری افزود: سدسازی کار بسیار مهمی است که با مجوز آن با مشکل صادر می شود اما با پیگیری های انجام شده سد کانی گویژان و سد چومان بانه به بودجه سال آینده برای این شهرستان اضافه شدند.
نماینده شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بودجه ۱۰۳ میلیاردی به نمایندگان استان کردستان اختصاص داده شد که بر اساس جمعیت شهرستان ها این میزان پخش شد و ۲۴ میلیارد تومان سهم شهر های سقز و بانه بود.
وی افزود: از ۲۴ میلیارد تومان سهم این دو شهرستان ۱۵ میلیارد تومان برای جاده های بانه به مقاصد مریوان، سردشت و سقز در نظر گرفته شد.
وی گفت: متاسفانه تعدادی از مرز های کشور با دولت اقلیم کردستان عراق در آینده بسته خواهد شد که مرز سیران بند بانه جزو این مرز ها بود اما با پیگیری و مذاکرات انجام شده این مرز همچنان باز خواهد ماند.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه عنوان کرد: در کردستان بسیاری از مدیران بیخیال و در فکر آمدن اعتبارات هستند اما وجود دارند مسئولانی که با وجود اعتبارات توان جذب آن را ندارند.
وی با اشاره به زمان احداث سه ماهه این پروژه گفت: سالن ۱۲۰۰ نفره بانه از دیگر پروژه های این شهرستان که نیازمند فعالیت مدیران برای بهره برداری است.
بیگلری گفت: امید است که در سفر آینده شاهد افتتاح این سالن ورزشی در شهر بانه باشیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است