مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

گلزار شهدا در ۱۹ شهر استان سمنان غبارروبی شد/اجرای۱۰۰۰ویژه برنامه


میامی - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه غباروبی و ادای احترام به شهدای استان آغازگر برنامه های دهه فجر بود، گفت: این برنامه در ۱۹ شهر استان برگزار شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 11 روز پیش
حجت‌الاسلام غلامرضا قندهاری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره روند برگزاری برنامه‌های دهه فجر استان سمنان، ضمن بیان اینکه یک هزار برنامه متنوع در این ایام تدارک دیده شد که خوشبختانه شاهد برگزاری خوب آن‌ها هستیم، تأکید کرد: غبار وبی گلزار شهدا در ۱۹ شهر استان سمنان برگزار شد که این امر به‌نوعی قدردانی از شهیدان انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و با به دلیل تقارن با ایام فاطمیه حرکت مردم پررنگ‌تر از گذشته دیده شد.
وی در ادامه حضور مردم استان سمنان را سایر برنامه‌های دهه فجر امسال را نیز پررنگ‌تر از سنوات گذشته توصیف کرد و افزود: تقارن این ایام با دهه فاطمیه و برکات وجود حضرت زهرا(س) از دلایل مهم این استقبال محسوب می‌شود. ضمن این‌که اتفاقات و حرمت‌شکنی‌های اخیر هم که درنتیجه سوءاستفاده از اعتراضات مردم روی داد، در این فرایند بی‌تأثیر نبوده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان با تأکید بر معقول بودن اعتراضات اخیر ملت، افزود: حوادث برنامه‌ریزی‌شده‌ای که در حاشیه مطالبات مردمی روی داد، انگیزه ملت را در دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب مقابل استکبار جهانی بیش‌ازپیش تقویت کرده است.
جوانان امروز با تحقیق انقلابی هستند
قندهاری در ادامه با اشاره به عمق فرهنگی جوانان علیرغم عدم حضور در سال‌های اول انقلاب، ابراز داشت: جوانان ایرانی با تحقیق و بررسی و بدون حضور در حوادث ۵۷، انقلابی شده‌اند که این نشان از عمق اعتقادی وایمانی آن‌ها دارد. به‌گونه‌ای که امروز یا وجود فشار جنگ نرم بر فضای فرهنگی کشور، برای رفتن به سوریه ابراز اشتیاق می‌کنند.
وی در توضیح راه‌های ترویج فرهنگ انقلابی نیز گفت: الگوهای جوان انقلاب و دفاع مقدس باید به نسل جوان امروز معرفی شوند و نشان داده شود که آن‌ها چگونه پای انقلاب ایستادند. بصیرت افزایی از مهم‌ترین رسالت‌های نسل انقلاب است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان در پایان ضمن اشاره به حضور مردم انقلابی میامی درروند مبارزات تا تشکیل حکومت جمهوری اسلامی، افزود: قبل از پیروزی انقلاب، میامی هم مانند سایر نقاط استان به‌عنوان یک شهر مذهبی با حضور رهبران روحانی همچون شهید موسوی و حجت‌الاسلام مؤمنی سرشار از تحرک بود. مردم ریشه‌دار و اصیل این شهر وقتی دیدند تفکر امام ندای درونی خودشان است، به انقلاب لبیک گفتند و شهدای گران‌قدری را تقدیم نظام کردند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است