مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مرز سیستان ظرفیت مناسبی برای حل مشکلات مردم است


زابل- امام جمعه زابل گفت: قطعا می‌توان با مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت هایی همچون مرز از این فرصت برای حل برخی از مشکلات مردم استفاده کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/18 - 11 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی اکبر کیخا عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان‌های شمال سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار، فرمانداران، ائمه جمعه و تعدادی از معتمدین و بزرگان طوایف منطقه سیستان در فرمانداری زابل برگزارشد، اظهارداشت: متاسفانه پس از خشک شدن تالاب هامون و وقوع دو دهه خشکسالی هزاران نفر از مردم منطقه سیستان بیکار شدند.
امام جمعه زابل افزود: طی این مدت دولت های مختلفی برسر کارآمدند و کارهایی را هم انجام دادند اما از آنجایی که مشکلات سیستان خیلی عمیق است برای رفع این مشکلات نیاز به یک نگاه ویژه و عزم ملی است.
وی سوء مدیریت و مدیریت های ناپایدار را از عوامل ایجاد برخی از مشکلات سیستان برشمرد و افزود: در گذشته طرح هایی در این منطقه از جمله طرح «نیم لوله» اجرا شده است که متاسفانه در نیمه راه و به صورت ناتمام رها شده است.
کیخا با اشاره به اینکه سخن مردم ما این است که تاثیر فعالیت های اقتصادی باید بر سر سفره شان دیده شود، خاطرنشان کرد: قطعا می‌توان با مدیریت صحیح و استفاده از ظرفیت هایی همچون مرز از این فرصت ها برای حل برخی از مشکلات مردم استفاده کرد.
وی با بیان اینکه مشکلات و مطالبات مردم در خطبه ها و جلسات مختلف به سمع و نظر استاندار محترم رسیده است، تصریح کرد: استاندار قبلی در خصوص مطالبات منطقه سیستان قول هایی دادند که متاسفانه این وعده ها فقط در مرحله گفتار ماند و عملی مشاهده نشد.
امام جمعه زابل گفت: برای عبور از این مشکلات در وهله اول باید مرز درست مدیریت شود و فرصت ها و تهدیدات آن به صورت صحیح و کارشناسی شده مطالعه شود و با توجه به اینکه درآمد سالیانه مرز سیستان ۲۵۰ میلیارد تومان اعلام شده امیدواریم قسمتی از این درآمد صرف عمران، پیشرفت و آبادانی خود منطقه شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است