مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۱۸۰ روستای خراسان جنوبی پوشش اینترنتی دارند


بیرجند- مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰ روستا در سطح استان پوشش اینترنتی دارند، گفت: در استان ۷۷ هزار پورت های نصب شده اینترنت وجود دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/16 - 16 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین عیدی زاده بعدازظهر دوشنبه در شورای اداری استان اظهار کرد: یکی از ویژگی های استان خراسان جنوبی و عامل موفقیت مخابرات در استان وضعیت تعاملی صد در صد بین دستگاه های استان بوده است.
وی با بیان اینکه استان در سال ۹۵ رتبه دوم در بحث ارتباطات مخابرات را کسب کرده است، افزود: مردم استان محق خدمت هستند لذا مسئولین و دستگاه ها ثواب خدمت کردن به مردم را کمتر از خدمت در دوران دفاع مقدس نمی دانند.
مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه  درحال حاضر ۳۵۰ هزار تلفن منصوبه در استان وجود دارد، گفت: از مجموع تلفن های نصب شده ۲۹۰ هزار مشغول به کار است.
عیدی زاده با بیان اینکه ۳۷۰ مرکز تلفنی با ضریب نفوذ ۳۷.۶۸ در استان وجود دارد، عنوان کرد:  خوشبختانه در حال حاضر انتظار در خط تلفن در استان وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته چهار برابر دوره مشابه سرمایه گذاری از نظر ریالی بوده است، افزود: وضعیت اینترنت استان نسبت به دوره اول بسیار بهتر شده و هر کسی با هر سرعتی می تواند از اینترنت بهره مند شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۸۰ روستا در سطح استان پوشش اینترنتی دارند، گفت: در استان ۷۷ هزار پورت های نصب شده اینترنت وجود دارد که تعداد۶۴ هزار مشغول به کار هستند.
عیدی زاده با اشاره به اینکه دو شهر بشرویه و سرایان به صورت صد در صد IP  شده و شهر سربیشه نیز در آینده تحت پوشش صد در صدی قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: ۸۳ درصد روستاها دارای امکانات مخابراتی و ۹۸ درصد جمعیت استان از خدمات مخابراتی بهره مند هستند.
وی با بیان اینکه ۹۴ درصد جمعیت روستایی از تلفن خانگی برخوردار هستند، اظهار داشت: مخابرات استان آمادگی دارد ظرف دو ماه آینده ۲۶۰ روستا را توسعه داده و تلفن خانگی آن را واگذار کند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است