مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تثبیت بالغ بر ۱۵۰۰ شغل با افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی کردستان


سنندج- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از تثبیت بالغ بر ۱۵۰۰ شغل با افتتاح پروژه های جهاد کشاورزی استان در دهه فجر خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/16 - 13 روز پیش
به گزارش خبرنگارمهر، خالد جعفری امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج به پروژه های قابل افتتاح کشاورزی در دهه فجر اشاره کرد و گفت: ۹۲ پروژه  با سرمایه گذاری ۵۳ میلیارد تومانی در این ایام به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه پروژه های مذکور منجر به ایجاد ۲۸۰ نفر شغل می شود، عنوان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها هزار و ۵۳۵ شغل هم تثبیت خواهد شد.
وی با بیان اینکه بخش زیادی از اقتصاد استان وابسته به بخش کشاورزی است، اظهارداشت: در این بخش اشتغال فراوانی ایجاد و سرمایه گذاری زیادی هم شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه سطح اراضی کشاورزی استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار است، ادامه داد: این میزان نسبت به مساحت کل استان رقم قابل توجهی است و ظرفیت استان در بخش کشاورزی را می رساند.
جعفری با بیان اینکه ۱۱ درصد اراضی کشاورزی استان آبی است، عنوان کرد: آبی کردن ۱۰۰هزار هکتار دیگر از اراضی استان از محل آب های مرزی در دست اقدام بوده و افزایش آن تا ۳۳۰ هزار هکتار هم در حال بررسی اولیه است.
وی بیان کرد: یکی از سیاست های ما اصلاح شیوه های کشت و آبیاری و حداکثر  استفاده از منابع آبی غرب استان است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است