مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ذرات معلق هوای اراک بیش از حدمجاز است/ اعلام وضعیت ناسالم


اراک- سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ذرات معلق هوای اراک در روز شانزدهم بهمن ماه فراتر از حد مجاز بوده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/16 - 13 روز پیش
رضا میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاخص میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، روز یکشنبه ۱۵بهمن ماه، ۹۸میکروگرم بر مترمکعب بود که بیانگر وجود هوای سالم است.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک روز دوشنبه، ۳۹میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که فراتر از حد مجاز است.
میرزایی افزود: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان ساخت: شهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۶۱ روز را با وضعیت هوای ناسالم پشت سر گذاشته و امروز شصت و دومین روز آلوده سال جاری است.
وی ادامه داد: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است