مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

سالانه ۲ هزار حافظ قرآنی در استان زنجان تربیت می‌شوند


زنجان-مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: سالانه بیش از ۲ هزار حافظ قرآنی در استان زنجان تربیت می‌شوند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/16 - 16 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام جعفر جنتی صبح دوشنبه در جلسه کارگروه قرآن در محل اداره سازمان اوقاف، به برگزاری آزمون سرا سری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دردهم اسفندماه اشاره کرد و افزود: آزمون کتبی افراد بالای ۱۳ سال شرکت‌کننده در آزمون سرا سری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دردهم اسفندماه برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته این آزمون در گروه حفظ قرآن و گروه ترجمه و مفاهیم و گروه معارف اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان زنجان یادآور شد: ثبت‌نام در آزمون سرا سری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ۱۸ آذرماه شروع و تا ۲۰ دی‌ماه ادامه داشت که به دلیل استقبال مخاطبان، ثبت‌نام در این آزمون طی دو مرحله تا روز ششم بهمن‌ماه تمدید شد که درمجموع سه هزار و ۸۰۰ نفر در آزمون ثبت‌نام کردند.
جنتی تأکید کرد: آزمون سرا سری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، پنجشنبه دهم اسفندماه سال جاری در ۲۶ رشته برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به اهداف برگزاری مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات تقویت فعالیت‌های نهادهای قرآنی و تشویق جوانان به فعالیت‌های قرآنی است.
جنتی ابراز کرد: سالانه بیش از ۲ هزار حافظ قرآنی در استان زنجان تربیت می‌شود و طی پنج سال گذشته بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ حافظ  قرآنی در استان تربیت‌شده است و مقام معظم رهبری بر تقویت فعالیت‌های قرآنی تأکیددارند.
وی بر تقویت و تبیین فرهنگ قرآنی در جامعه  تأکید کرد و افزود: جامعه‌ای که به سمت قرآن و ارزش‌های دینی پیش برود آسیب‌های اجتماعی و جرائم کاهش می‌یابد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است