مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

امارات درخت های نادر «خون اژدها» را از جزیره «سقطری» یمن ربود


کاربران عرب در فضای مجازی تصاویری را منتشر کرده اند و اعلام کردند که اماراتی ها درخت های کمیاب «خون اژدها» را از جزیره سقطری یمن ربوده و به امارات منتقل می کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/16 - 13 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر، کاربران فضای مجازی تصاویری از بندر صلاله در عمان منتشر کرده اند که نشان می دهد درخت های منحصر به فرد جزیره سقطری یمن آماده انتقال به کشوری دیگر هستند.
«ترکی الشهلوب» خبرنگار و  یکی از کاربران منتقد دولت عربستان در صفحه توییتر خود نوشته که این درخت ها از جزیره سقطری یمن ربوده شده و همراه با پرندگان کمیاب و سنگ های قیمتی به امارات منتقل می شود.
وی تأکید کرده است که امارات تحت پوشش بازگرداندن دولت قانونی یمن در حال دزدی از فرهنگ و تمدن و ثروت های ملی یمن و جزایر و بنادر این کشور است.
با این حال برخی رسانه های عربی با انتشار بیانیه ای به نقل از بندر صلاله در عمان مدعی شده اند که این درخت ها از کشورهای دیگری آورده شده و به قطر انتقال داده می شود.
این در حالی است که درخت های منحصر به فرد «خون اژدها» درخت های بومی جزیره سقطری به شمار می روند و تنها در این جزیره وجود دارند. این جزیره همچنین توسط یونسکو ثبت شده و میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.
از حدود یک سال پیش پروژه امارات برای تصرف جزیره منحصر به فرد «سقطری» یمن فاش شده و علاوه بر دیگر توطئه های توسعه طلبانه امارات، نگرانی ها نسبت به اشغال دائمی این جزیره به وسیله اماراتی ها افزایش پیدا کرده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است