مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

توسعه بخشی به روستاها از طریق ایجاد اشتغال در دستور کار است


خنداب- استاندار مرکزی گفت: توسعه بخشی به روستاها از طریق ایجاد اشتغال و حفظ جمعیت مناطق روستایی به طور جدی مدنظر قرار دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 15 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی آقازاده روز یکشنبه طی دیدار مردمی در شهرستان خنداب به مناسبت دهه فجر، اظهار داشت: راه اندازی مشاغل روستایی و اشتغال خُرد از جمله سیاست های دولت به منظور توسعه روستاها در کشور است.
وی افزود: در همین راستا بودجه ای در نظر گرفته شده تا تسهیلات کم بهره برای روستاییانی که به دنبال ایجاد اشتغال هستند، فراهم شود.
استاندار مرکزی بیان کرد: این شرایط فرصت مطلوبی را برای ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزایی در روستاهای استان فراهم کرده که بایستی از آن به نحو مطلوب بهره بگیریم.
آقازاده خاطرنشان ساخت: این مهم توسعه و درآمدزایی در روستاها را به دنبال دارد که موجب ماندگاری جمعیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها می شود
وی تصریح کرد: خوشبختانه تسهیلات اشتغال روستایی با هدف کمک به متقاضیان ایجاد شغل در این مناطق، از دوره تنفس دوساله برخوردار بوده و دوره بازپرداخت آن نیز مدت پنج سال است.
استاندار مرکزی تاکید کرد: ضروری است که دستگاه های مرتبط در زمینه پیگیری امور اداری متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند تا هرچه سریعتر نتایج اجرای این طرح مشخص شود.
آقازاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران پرچم عدالت خواهی و آزادی خواهی را برافراشته و به عنوان یک انقلاب مبتنی بر ارزش های دینی و اسلامی، تاثیرگذاری زیادی دارد.
وی اضافه کرد: در حقیقت ارزش های دینی در کشور با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نهادینه شد و به این سبب پیام ارزشمند انقلاب تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار داد.
گفتنی است تا پایان دهه فجر، ۶۲ طرح با اعتبار ۱۱۰میلیارد ریال در شهرستان خنداب به بهره برداری می رسد که با آغاز به کار این طرح ها برای ۹۶ نفر اشتغال ایجاد می شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است