مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

«مجوز افزایش قیمت آب، برق و گاز» به کمیسیون تلفیق بودجه بازگشت


نمایندگان مجلس شورای اسلامی موضوع افزایش قیمت آب، برق و گاز در سال آینده را به دلیل وجود برخی ابهامات به کمیسیون تلفیق بودجه بازگرداندند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 14 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور در صحن مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر بند الحاقی ۶، تبصره ۶ لایحه بودجه درباره مجوز افزایش قیمت آب، برق و گاز در سال آینده در دستور کار قرار گرفت که پس از مخالفت نمایندگان، این بند به کمیسیون تلفیق بازگشت.
در این بند آمده بود: «هر گونه افزایش قانونی بهای آب، برق و گاز مصرفی در بخش های خانگی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی فقط با مصوبه هیات وزیران امکانپذیراست».
در جریان بررسی این بند، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه و نماینده مردم همدان در مخالفت با آن اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه چنین مجوزی نداده بودیم که اختیار افزایش قیمت آب، برق و گاز را به طور مطلق به دولت واگذار کنیم؛ اگر قرار باشد به این ترتیب قیمت آب، برق و گاز افزایش یابد، مسئولیت آن به طور کامل بر دوش مجلس می افتد.
در نهایت ابتدا متن این بند رای نیاورد و با نظر رئیس مجلس و موافقت نمایندگان به کمیسیون تلفیق بودجه بازگشت تا پس از رفع ابهام مجددا در صحن مجلس بررسی شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است