مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دولت و وزارت خانه‌ها کمکی به رویداد تبریز۲۰۱۸ نمی کنند


تبریز- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز گفت: دولت و وزارت خانه ها کمکی به رویداد تبریز۲۰۱۸ نمی کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 17 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، فرج قلی زاده ظهر امروز یک شنبه در جلسه شورای شهر تبریز با اظهار بر اینکه قرار بود ۷۶۰ میلیارد تومان بودجه دولتی برای تبریز ۲۰۱۸ بگیریم، ۷۶۰ ریال هم ندادند و باید خودمان خرج مهمانان کنیم تا آبروداری کنیم، ادامه داد: قرار بود وزارتخانه ها کمک کنند، اما هیچ حمایتی شکل نگرفته است و اگر همین طور پیش رود باید خودمان خرج مهمانان آن ها را هم بدهیم.
وی در اخطار به شهرداری در خصوص مسافرت خارج از کشور تیمی با عنوان تیم ۲۰۱۸، گفت: ما باید جلوی این لایحه ها بایستیم وگرنه این داستان ادامه خواهد داشت و در صورت مسافرت تیم یاد شده نیز شهرداری باید گزارش آن را ارایه دهد، چون انصاف نیست که ما به بهانه این رویداد و عناوین خوش ۲۰۱۸ اموال مردم را به هدر دهیم.
وی در خصوص تغییر کاربری های مصلّی نیز با بیان اینکه مصلّی عام المنفعه است و به همین دلیل با هر کمکی به آن موافقم، ادامه داد: اما با این حال جرئت مخالفت هم دارم و اگر مخالفتی بکنم هزینه های آن را خواهم پرداخت. چون با کمک به جای عمومی موافقم، به شرطی که مغلطه و غیر شفافیت در آن نباشد.
این عضو شورا با اظهار بر اینکه متأسفانه در رأی خواهی ها خودمان نمی فهمیم به چه چیزی رأی می دهیم، ادامه داد: اگر کسی از ما بپرسد برای چه چیزی دست بلند کردید، گاهاً  بنده که نمی دانم چه جوابی بدهم!، اینکه گفته می شود برای جانبازان بالای ۲۵ درصد بی انصافی است، جای سؤال است که درصد های پایین تر چه می شود؟ چرا از آزاده ها یادی نمی شود؟   آیا بهتر نیست رزمنده ها و جانبازان دیگر را هم در این لایحه بیاوریم.
نظر اعضای شورا درخصوص دستور جلسه های جلسه علنی امروز
محمد باقر بهشتی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه این شورا اظهار داشت: بندهای دستور جلسه امروز تقریباً مرتبط با کمیسیون تلفیق و بودجه است و درخصوص اعطای تسهیلات تخفیف به خانواده شهدا به شرط استفاده یکبار می باشد.
وی در خصوص تغییر کاربری های غیر منطقی نیز گفت: این تغییر کاربری های غیر منطقی موجب تخریب ذهنیت مردم نسبت به بنیاد مصلّی می شود.
شکور اکبرنژاد؛ رئیس این شورا نیز ابراز داشت: بهتر است مبلغ معینی در نظر گرفته شود و با اعمال تقسیط، مهلتی یک یا دوساله برای پرداخت آن در نظر بگیریم.
فریدون بابایی اقدم؛ رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی این شورا نیز با اظهار بر اینکه  این طرح فقط مخصوص خانواده ایثارگران نیست و در بندهای دیگر آن نیر گروه های دیگری هم در نظر گرفته شده است، ادامه داد: اهرم کمکی شهرداری تخفیف است، اینکه هم تقسیط کنیم و هم تخفیف دهیم، شهرداری به مشکل خواهد خورد.
تقی پور؛ دیگر عضو این شورا نیز گفت: باید در لایحه ای دیگر، وضعیت قشر کم درآمدی که بعد از اعمال تخفیف، قادر به پرداخت مابقی بدهی خود نیستند نیز مطرح شود و در این راستا بهتر است وارد طرح تخفیف نشویم و با تسهیلات بلندمدت و تقسیط حقوق شهرداری را بازپس بگیریم.
غلامحسین مسعودی ریحان؛ دیگر عضو این شورا در پاسخ به رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا گفت: بهتر است با اشرافیت کامل بر قضیه متوجه موضوع شوید و به آن رأی دهید، و گرنه کار نادرستی کرده اید و از شخصی حقوقدان مثل شما بعید است. چون لایحه دو فوریتی مساعدت به اداره کل ورزش و جوانان برای برگزاری مسابقات آسیایی کشتی در تبریز است. اما در مورد جانبازان هم باید بگویم که به همه جانبازان از یک تا ۱۰۰ درصد ارزش زیادی قایلم. اما معتقدم افراد دیگری هم نیاز به این مساعدت دارند و این از مراجعات مکرر آنان به شهرداری عیان است و ما باید آحاد مردم را درنظر بگیریم و نگاه قشرگونه به آن ها نداشته باشیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است