مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مجلس «معافیت مدارس از هزینه آب و برق» را فعلا مسکوت گذاشت


نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکی از بندهای الحاقی لایحه بودجه را که به معافیت مدارس از هزینه آب، برق و گاز اختصاص دارد را برای رفع اشکالات فعلا مسکوت گذاشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 15 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی عصر امروز و بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور، بند الحاقی ۳ به تبصره ۶ لایحه بودجه را که به موضوع معافیت مدارس از پرداخت هزینه آب، برق و گاز اختصاص دارد، برای رفع اشکال به کمیسیون تلفیق بودجه بازگرداندند.
در متن گزارش کمیسیون تلفیق در رابطه با این بند آمده بود: «کلیه مدارس آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی آب و برق و گاز در سقف الگوی مصرف معاف هستند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه های نیرو و آموزش و پرورش تدوین و اجرا می شود.»
این بند الحاقی با توجه به مغایرت با برنامه ششم توسعه نیاز به دو سوم رای نمایندگان داشت که ابتدا با ۱۴۹ رای موافق، ۵۴ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده اکثریت آرا را به دست نیاورد و در ادامه پیشنهاد اصلاح آن با حذف مدارس غیردولتی و اختصاص حکم این بند به مدارس دولتی و رعایت سقف الگوی مصرف ارائه شد که این پیشنهاد هم رای نیاورد.
در نهایت با پیشنهاد رئیس مجلس و موافقت نمایندگان این بند برای بررسی بیشتر و رفع اشکال به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ ارجاع شد تا پس از رفع ایراد مجددا در صحن مجلس بررسی شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است