مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ابراهیم کالین: ترکیه علاقه ای به اِشغال خاک سوریه ندارد!


سخنگوی کاخ ریاست جمهوری ترکیه مدعی شد که ترکیه به «اِشغال خاک سوریه علاقه ای ندارد!»

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 17 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «ابراهیم کالین» سخنگوی کاخ ریاست جمهوری ترکیه روز شنبه ادعا کرد که به محض خاتمه یافتن عملیات شاخه زیتون، ترکیه مناطق تحت عملیات خود را به مردم عفرین برمی گرداند!
کالین در ادامه اظهارات خود مدعی شد که ترکیه هیچ قصد و نیتی برای اِشغال خاک سوریه ندارد!»
سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه به خبرنگاران خبرگزاریهای مختلف- از جمله سی اِن اِن، بی بی سی، آسوشیتدپرس، دیلی صباح، تی آر تی و آناتولی- گفت: «هیچ علاقه و منافعی در اِشغال سوریه وجود ندارد!»
وی در ادامه افزود: «به محض آنکه عملیات [شاخه زیتون] خاتمه یابد، ما مناطق مزبور را به مردم عفرین بر می گردانیم. مردمان این منطقه از عناصر یگان های مدافع خلق (ی پ گ و حزب اتحادیه دموکراتیک (پ ی د) آزاد خواهند شد».
گفتنی است که سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی سخنانی مدعی شد که جامعه بین المللی از عملیات شاخه زیتون علیه کُردهای معارض در خاک سوریه حمایت کرده و به آن روی خوش نشان داده است.
بر اساس این گزارش، کالین که این سخنان را در برابر دوربین خبرنگاران خارجی در ترکیه مطرح می کرد، تأکید کرد که عملیات نظامی شاخه زیتون در خاک سوریه ادامه خواهد داشت و طبق برنامه از پیش تعیین شده توسط ترکیه پیش خواهد رفت.
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری ترکیه همچنین از تخلیه ۲۰ شهر کوچک در استان عفرین سوریه ازجمله ۱۰ شهر مهم از چنگ گروه های تروریستی کُردی خبر داد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است