مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

فرهنگ صنعتی درآمدزا و اشتغال‌آفرین است/ لزوم گسترش صنایع فرهنگی


بوشهر - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم توسعه صنایع فرهنگی به منظور بهبود اقتصاد و گسترش اشتغال تاکید کرد و گفت: فرهنگ یک صنعت درآمدزا و اشتغال‌آفرین است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 18 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس صالحی شنبه‌شب در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با سابقه تاریخی فرهنگی، توانسته در بسیاری از موارد فرهنگی مانند چاپ، نشریه و مدرسه مدرن جزء اولین‌ها باشد.
وی با بیان اینکه به فرهنگ از دومنظر مادی و غیرمادی در دنیا نگاه می‌شود، افزود: امروز در جهان بحث صنایع فرهنگی بخش مهمی از صنعت جهان است و جدی مورد توجه قرار می گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در کشور ما همیشه به فرهنگ نگاه هزینه‌بر دارند در صورتی‌که می‌تواند به یک صنعت درآمدزا برای کشور تبدیل شود.
وی تصریح کرد: اگر به دنبال توسعه استان و کشور در ابعاد مختلف هستیم باید به فرهنگ توجه بیشتری داشته باشیم.
صالحی گفت: صنایع فرهنگی در جهان در حوزه اشتغال و در آمد ارتقاء پیدا کرده است و ما در ایران نیز ظرفیت‌های خوبی برای توسعه در این بخش دارا هستیم.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، یک اقتصاد درون‌زا است، بیان کرد: یکی از حوزه‌هایی که می‌توان در زمینه اقتصادی کار کرد صنعت فرهنگ است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: شروع کسب و کار و سرمایه‌گذاری در صنعت فرهنگ یک سوم دیگر صنایع است و می‌توان با کمترین هزینه شروع بکار کرد.
وی گفت: فارغ‌التحصیلان در رشته‌های هنری می‌توانند با شروع یک کسب کار به صنعت فرهنگ نگاه علمی بخشند.
صالحی بیان کرد: باید نقشه راه فرهنگ در هر استان تدوین شود و موانع را با کمک مسئولین مرتفع کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است