مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ایجاد شکاف میان مردم و حکومت از اهداف دشمن است/ تأکید بر مقاومت


قم - وزیر سابق اطلاعات گفت: ایجاد شکاف میان مردم و حکومت از اهداف دشمن است و در این موضوع به شکاف میان مستضعفین توجه بیشتری دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 17 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حیدر مصلحی شامگاه شنبه در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی اصولگرایان در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، به موضوع مأموریت امام راحل در انقلاب پرداخت و اظهار داشت: آیت الله خزعلی نقل می‌کرد که وقتی امام(ره) به قم آمدند برای مشکلات مدرسه فیضیه خدمت ایشان رفتیم تا کمک نمایند اما امام فرمودند من برای مدرسه، مسجد و حسینیه ساختن انقلاب نکردم بلکه مأمورت و اهداف دیگری را خواهم داشت.
وی تشکیل حکومت اسلامی در ایران را اولین مأموریت امام راحل عنوان کرد و گفت: بیداری مسلمین در دنیای اسلام و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) از دیگر مأموریت‌های ایشان بود.
وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه دشمن همه تلاش خود را انجام داد تا جلوی این مأموریت‌ها را بگیرد، گفت: آن‌ها اسلام هراسی را به راه انداختند که اتفاقاً همین موضوع سبب شد تا اندیشمندان دنیا کنجکاو شوند و به سراغ تحقیق در مورد اسلام و قران بروند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴ میلیون مقاله برای فروپاشی آمریکا در اینترنت موجود است که آن‌ها را اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های خود آمریکا نوشته‌اند و اکثراً عامل این موضوع را جمهوری اسلامی دانسته‌اند.
مصلحی با بیان اینکه دنیای استکبار با کشورهای منطقه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی در تلاش‌ هستند، افزود: نخستین تلاش آن‌ها نا کارآمد نشان دادن دین در اداره جامعه و فریب افکار عمومی است.
وی ادامه داد: استکبار میلیاردها دلار برای تشکیل داعش و گروه‌های تکفیری هزینه کرد و همچنین عربستان نیز در این راه از هیچ کمکی دریغ نکرد.
عدم توجه به توانمندی‌های داخلی
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس به بستر سازی دشمن اشاره کرد و گفت: دولت تنها به بیرون از کشور توجه دارد و تصور می‌کند مشکلات کشور با ارتباط با خارج حل می‌شود، توجه به داخل و توانمندی‌های کشور و اقتصاد مقاومتی مورد توجه نیست در صورتی که مقام معظم رهبری تاکنون تأکید زیادی به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی کردند.
وی تلاش برای تقویت نخبگان غرب‌گرا را از دیگر اقدامات دشمن در کشور نام برد و افزود: تلاش برای منزوی کردن و به حاشیه بردن نیروها و نخبگان اصیل از دیگر اقدامتی است که توسط برخی از دولت‌مردان دنبال می‌شود.
حجت الاسلام مصلحی به نفوذ در کشور اشاره کرد و گفت: ۵ سال است که مقام معظم رهبری در همه سخنان خود به نوعی به این مسئله می‌پردازد چرا که دشمن روی این موضوع سرمایه‌گذاری کرده است و در فتنه ۸۸ این بسیار مشهود بود.
دشمن در تلاش است آنتی‌تز انقلاب را در قم دنبال کند
وی با بیان اینکه دشمن در تحلیل‌هایش بیان می‌کند که در اول انقلاب مسیر را اشتباه رفتیم و روی دانشگاه‌ها تمرکز کرده و از حوزه‌ها غافل بودیم، گفت: انقلاب اسلامی در قم کلید خورد و دشمن تلاش می‌کند آنتی‌تز انقلاب را در قم دنبال کند و برای این اقدام نفوذ را مورد تأکید قرار داده است، نفوذ یعنی در کنار شخصیت‌های کشورمان افرادی را قرار می‌دهند.
وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: مسئله نفوذ بسیار مهم است به‌گونه‌ای که شخصی را دیدم که با ۱۰ واسطه قصد داشت ازدواجی را به سرانجام برساند تا به این وسیله بتواند نفوذ کند و به اهدافش برسد.
وی به ادغام جمهوری اسلامی در نظام جهانی سرمایه‌داری با استفاده از نخبگان غرب‌زده توسط دشمن اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد مانع برای صدور انقلاب اسلامی و جلوگیری از الگو شدن انقلاب اسلامی یکی دیگر از اهدافی است که دشمن دنبال می‌کند.
حجت الاسلام مصلحی با بیان اینکه در دوران اصلاحات عده‌ای دنبال اصلاحات آمریکایی بودند، گفت: دشمن برای مقابله با کشورمان هزینه‌های زیادی انجام داد و داعش را ایجاد کرد؛ فتح حلب از الطاف الهی و همانند فتح خرمشهر یک امداد غیبی بود.
وی ایجاد شکاف میان مردم و حکومت را هدف دیگر دشمن برشمرد و ابراز داشت: در این موضوع به شکاف میان مستضعفین توجه بیشتری دارند چون به این نتیجه رسیده که همان‌گونه که امام راحل فرمودند آینده انقلاب از آن مستضعفین است.
این کارشناس مسائل سیاسی، گفت: دشمن به این نتیجه رسید که در فتنه ۸۸ قشر متوسط و مرفه جامعه به میدان آمد و تلاش می‌کند قشر ضعیف را وارد میدان کرده و به مقابله با انقلاب اسلامی بپردازد.
وی تضعیف قدرت ملی را هدف دیگر دشمن نام برد و تصریح کرد: مدیریت انقلاب کار ساده‌ای نیست و در راستای رسالت انبیا است و همان‌طور که امروز عده‌ای به دنبال آمریکا و اسرائیل می‌روند در زمان پیامبر اکم(ص) هم دنبال یهود و نصارا می‌رفتند.
فقط با تکیه بر اقتصاد مقاومتی مشکلات کشور رفع می‌شود
حجت الاسلام مصلحی با بیان اینکه انقلاب در حال جلو رفتن است، افزود: دشمن امروز همه قدرتش را روی اقتصاد گذاشته و تصور می‌کند از این طریق می‌تواند نظام ما را نابود سازد و در همین اغتشاشات اخیر قصد داشت تا موفقیت‌های بین‌المللی ما را زیر سؤال ببرد.
وی عنوان کرد: امروز آنچه نیاز داریم بصیرت و مقاومت است، مقاومت در همه عرصه‌ها و اگر مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تأکید دارند به این دلیل است که فقط با تکیه بر اقتصاد مقاومتی مشکلات کشور رفع می‌شود.
وزیر سابق اطلاعات، گفت: امروز دیگر دو قطبی کردن در کشور جواب نمی‌دهد و آنچه دشمن را به زانو در آورده وحدت نیروهای انقلابی است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است