مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پناهجویان عرب تبار در آلمان راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند


پناهجویان عرب تبار و شماری از شهروندان آلمان با برگزاری تظاهرات و حمل پلاکاردهایی ضد فاشیستی و مدافع حقوق مهاجران، اقدامات گروههای راست افراطی برای تشدید تنشها در این شهر را محکوم کردند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/15 - 17 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پناهجویان عرب تبار و شماری از شهروندان آلمان روز شنبه در شهر «کوتبوس» آلمان با برگزاری تظاهرات و حمل پلاکاردهایی ضد فاشیستی و مدافع حقوق مهاجران، اقدامات گروههای راست افراطی برای تشدید تنشها در این شهر شرقی آلمان را محکوم کردند.
«احمد البرغونی» دانشجوی ۲۸ ساله سوریه ای که به همراه حدود ۱۵۰۰ نفر در این تظاهرات شرکت داشت، گفت: «ما می خواهیم به این نفرت میان پناهجویان عرب تبار و شهروندان آلمان پایان دهیم».
وی در ادامه با اشاره به دو حمله جداگانه نوجوانان سوریه ای با سلاح سرد افزود: «برخی افراد این اشتباه را مرتکب شدند؛ اما دیگران نباید هزینه آن را بپردازند».
پلیس آلمان تدابیر امنیتی را در این شهر ۱۰۰ هزار نفری و مجاور مرزهای لهستان افزایش داد؛ منطقه ای که حزب «آلترناتیو برای آلمان» (AFD)- از احزاب مخالف پذیرش مهاجران - توانست در انتخابات سال گذشته محافظه کاران آلمان به رهبری «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور را شکست دهد.
شایان ذکر است که چندین ساعت پس از برگزاری این تظاهرات، شماری از ساکنان شهر کوتبوس و اعضای گروههای راست افراطی در اقدامی تلافی جویانه با حمل بنرهای ضد اسلامی به راهپیمایی در این شهر پرداختند.
در این راهپیمایی که راستگرایان به بهانه اعتراض به افزایش نرخ جرم و جنایت به دلیلِ پذیرش مهاجران برگزار کردند، بیش از سه هزار نفر شعارهایی همچون «مرکل باید برود»، «ما مردم هستیم» و «رسانه های دروغگو» را سر دادند.
لازم به ذکر است که ماه میلادی گذشته، دو نوجوان سوریه ای تبار یک پسر آلمانی ۱۶ ساله را به ضرب چاقو مجروح کردند و یک گروه سه نفره از نوجوانان سوریه ای کمتر از ۱۷ سال، یک زوج آلمانی را در محوطه بیرونی یک مرکز خرید در شهر کوتبوس تهدید کردند!
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است