مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

عربستان به جای اینکه بمب بر سر یمن بریزد به آبادانی آن کمک کند


دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: بجای اینکه عربستان و امارات بمب برسر مردم یمن بریزند به آبادانی این کشور کمک کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 15 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی روز جمعه در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی و دومین کنفرانس ویژه راه ابریشم اظهار کرد: صلح بدون عدالت ممکن نیست و بدون عدل نمی شود صلح برقرار کرد و عدل مطلع همه ملت ها است و ملت ها در هدف ایجاد عدل، مشترک هستند و همه ملت ها در ایجاد عدالت مشترک هستند.
وی ادامه داد: من پیشنهاد می کنم این مقوله مهم که برای خود آنچه می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم در منشور این نشست منظور شود.
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: اگر می خواهیم در جامعه بشری صلح برقرار شود، نباید مانع ترقی و پیشرفت دیگران شویم.
اراکی خاطرنشان کرد: اگر دیگران رشد و توسعه آسیا را با خود یکسان بدانند و کشورهای دنیا و احزاب سیاسی آنها اگر بر روی این موضوع فکر کنند، می توانیم عدالت را در جهان برقرار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در منطقه خاورمیانه، سوریه و عراق جنگ بین شیعه و سنی وجود ندارد و از زمانی که پای آمریکا به این منطقه باز شد جنگ بین مردم به وجود آمد؛ البته این جنگ بین احزاب سیاسی است نه مردم منطقه، چون قرن ها است که با برادری در کنار هم زندگی می کنند.
اراکی تصریح کرد: اگر در فلسطین عدل ایجاد شود و همه مردم فلسطین در انتخاباتی آزاد شرکت کنند و مردم این کشور نظام سیاسی مورد نظر خود را انتخاب کنند، قطعا امنیت و صلح ایجاد می شود.
وی گفت: از نظر ایران در سوریه و بحرین و یمن باید انتخابات آزاد برگزار شود و مردم این کشورها نظام سیاسی خود را انتخاب کنند و بجای اینکه عربستان و امارات بمب برسر مردم یمن بریزند به آبادانی این کشور کمک کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است