مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

طرح بزرگ گازرسانی به جنوب دامغان افتتاح شد


دامغان - طرح بزرگ گازرسانی به هفت روستای جنوب دامغان بااعتبار ۳۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان با حضور استاندار سمنان به بهره‌برداری رسید.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 17 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، عصر جمعه و در جریان نخستین سفر رسمی استاندار سمنان به دامغان و قالب دومین روز از دهه مبارک فجر، پروژه بزرگ گازرسانی به هشت روستای محروم جنوب شهرستان بااعتبار قریب به ۳۱میلیارد تومان در حالی به بهره‌برداری رسید که گازرسانی به این منطقه محروم همیشه در زمره مطالبات مردم منطقه محسوب می‌شد.
۵۰۰خانوار از نعمت گاز بهره مند شدند
استاندار سمنان در حاشیه افتتاح این طرح به خبرنگار مهر گفت: با افتتاح طرح بزرگ گازرسانی به روستاهای جنوب دامغان، مجموعه ۵۰۰خانوار بالغ‌بر دو هزار و ۵۰۰ نفر از نعمت گاز بهره‌مندمی شوند تا مشکلات فصل سرما برای آن‌ها تااندازه‌ای رفع شود.
سید شهاب‌الدین چاووشی بیان کرد: در این طرح، گازرسانی به روستاهای ده قاضی، سلطانیه، صلح آباد، صلح آبادو، فخرآباد، فرات و  قاسم‌آباد صورت گرفته است.
وی افزود: یکی از نعماتی که انقلاب اسلامی برای مردم ایران به همراه آورد، نعمت بهره‌مندی از امنیت، استقلال، خدمت‌رسانی به مردم محروم جامعه و توسعه روستایی است که امروز شاهد وجود راه‌های مناسب در بسیاری از روستاها و همچنین استقرار زیرساخت‌هایی مانند مخابرات، جاده‌سازی، گاز، برق و حتی اینترنت هستیم.
استاندار سمنان همچنین یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را امنیت دانست و تأکید کرد: امنیت نعمتی مجهول است که در فقدانش می‌توان قدر آن را دانست لیکن باید در نظر داشت که انقلاب اسلامی نعمت بزرگی را به ما اعطا کرده که باید قدردان آن باشیم.
کارخانه لبنیات در دامغان افتتاح می شود
علی‌اصغر مجد فرماندار دامغان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه افتتاح این طرح، گفت: گازرسانی به بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر در روستاهای محروم جنوب شهرستان یکی از طرح‌هایی بود که در سال‌های گذشته با پیگیری مسئولان به مرحله اجرا درآمد و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح رسمی آن هستیم هرچند گازرسانی به روستاهای این منطقه مدتی است که صورت گرفته است.
وی درباره دیگر برنامه‌های استاندار سمنان نیز تأکید کرد: بهره‌برداری یک کارخانه لبنی در شهرک صنعتی از دیگر برنامه‌های سفر سید شهاب‌الدین چاووشی به دامغان است.
مجد یادآور شد: این کارخانه بااعتبار شش میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان احداث شده که کار تولید و بسته‌بندی پنیر و شیر در اوزان ۱۰۰ و ۷۰۰ گرمی را بر عهده دارد
پیش از این مراسم، استاندار سمنان با مردم روستاهای قهاب و رستاق نیز دیدار می‌کند.
این نخستین سفر رسمی استاندار سمنان از زمان روی کار آمدن او به دامغان است همچنین در این شهرستان ۶۰ طرح عمرانی با اعتبار ۶۳ میلیارد تومان طی دهه فجر به بهره برداری می رسد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است