مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

بودجه دوومیدانی را زیاد می کنیم/ در المپیک حرف های زیادی داریم


وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بودجه دوومیدانی را افزایش خواهد داد گفت: دوومیدانی در بازیهای های آسیایی و المپیک حرف های خوبی برای گفتن دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 17 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه رقابتهای دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در جمع خبرنگاران گفت: در دوومیدانی با توجه به استعداد و فیزیک بین نوجوانان و جوانان و شناختی که وجود دارد برنامه ریزی کردیم تا حتما در بازیهای آسیایی و المپیک حرف های خوبی برای گفتن داشته باشیم.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: به جامعه ورزش ایران و دست اندرکاران دوومیدانی و قهرمانان این رشته تبریک می گویم که در این روزها میزبانی یک رویداد بزرگ را عهده دار هستند.
وی افزود: برگزاری این رویدادها می تواند به ما کمک کند تا در جهت رشد و توسعه این رشته ورزشی مادر قدم های لازم را برداریم. در رشته های ورزشی مادر تنها در رشته دوومیدانی مدال المپیک داریم و ارزیابی ما این است که در ماده های مختلف این رشته در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم استعدادهای ویژه ای به خصوص در پرش ها پرتاب ها داریم.
سلطانی فر ادامه داد: وضع ما خوب است و اگر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم موفقیت خیلی دور از  ذهن نیست  که علاوه بر پرتاب دیسک که در المپیک ۲۰۱۲ لندن مدال گرفتیم در ۲۰۲۰ توکیو هم به مدال برسیم.
وزیر ورزش و جوانان  با اشاره به وضعیت ماده های دیگر در رشته دوومیدانی گفت: بسیاری از دونده های سرعتی ما هم وضعیت خوبی دارند. در دوی ۱۰۰ متر دونده ما در رویدادهای بزرگ بین المللی وضعیت خوبی کسب کرده است و در همین رقابتها نیز مدال طلا گرفت و فکر می کنم بتوانیم در آینده ای نه چندان دور خبرهای خوشی برای مردم داشته باشیم.
وی افزود: اردوهای مناسبی برای قهرمانان این رشته طراحی شده است تا بتوانیم از همین حالا قدم های بزرگی در جاکارتا برداریم.
سلطانی فر در خصوص اهمیت توجه به رشته های پایه گفت: فکر می کنیم باید در رشته های مادر کار اساسی و ویژه ای انجام بدهیم. اگر در گذشته در رشته ای مثل والیبال از آسیا به سطح جهانی رسیدیم در رشته های تیمی دیگر مثل بسکتبال و هندبال هم برنامه ریزی کرده ایم تا طی ۵-۶ سال به سطح دنیا برسیم.
وی تصریح کرد: در دوومیدانی با توجه به استعداد و فیزیک بین نوجوانان و جوانان و شناختی که بوجود آمده است برنامه ریزی کرده ایم و حتما در جاکارتا حرف های خوبی برای گفتن داریم به ویژه اینکه در المپیک توکیو نیز هدفمان این است در چند رشته روی سکو برویم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه رشته های پایه افزایش داده می شود گفت: بله، بودجه را به نحو مقتضی افزایش می دهیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است