مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ایمن‌سازی ابنیه روستایی استان سمنان با مشارکت مردم انجام می‌شود


دامغان - استاندار سمنان بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های استانداری، مقوله ایمنی روستاها و ابنیه فرسوده است، گفت: این مهم با تقویت مشارکت مردم در دستور کار است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 15 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، سید شهاب‌الدین چاووشی بعدازظهر جمعه در آیین افتتاح مجتمع گازرسانی به هشت روستای جنوب دامغان بابیان اینکه تأمین زیرساخت‌هایی مانند گاز، راه، مخابرات و همچنین ابنیه فرسوده روستایی دغدغه‌های خدمت رسانان مردم در استانداری سمنان است، تأکید کرد: ایمن‌سازی ابنیه روستایی استان با تقویت مشارکت مردم انجام می‌شود.
وی افزود: تجربه زلزله‌هایی مانند کرمانشاه به ما نشان داد که ابنیه نوساز روستایی در اثر چنین حوادثی، آسیب کمتری می‌بینند لذا در کنار حفظ بافت تاریخی و فرهنگی روستاها که می‌تواند قطب گردشگری باشند، می‌بایست ایمنی را به بافت روستایی‌مان هدیه دهیم.
استاندار سمنان همچنین به بیمه حوادث روستایی نیز اشاره کرد و گفت: این طرح در سرخه در حال اجرا است و خوشبختانه مشارکت خوبی از سوی مردم در این طرح صورت گرفته است.
چاووشی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه دولت قصد دارد استان سمنان را قطب گردشگری کند، تأکید کرد: یکی از عوامل مؤثر در تحقق این امر، روستاهای مستعد هستند که ما نگاه ویژه‌ای به آنها داریم.
وی افزود: برجام فرصتی را فراهم ساخت که چهره اقتصادی کشور را بازسازی کنیم و یکی از راه‌های توسعه اقتصادی در کنار جذب سرمایه‌گذار، مقوله گردشگری است که امروزه در نیا به مثابه یک صنعت محسوب می شود.
استاندار سمنان درباره طرح گاز رسانی نیز گفت: هشت روستا با جمعیت دو هزار و ۵۰۰ نفر در جنوب دامغان از این نعمت بهره مند می شوند تا بنا به اعلام مدیرعامل گاز استان، مجموعاً ۱۵درصد از روستاهای ما همچنان بدون گاز باشند که درباره آنها نیز تصمیماتی گرفته خواهد شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است