مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ایجاد نشاط در جامعه از مصادیق امر به معروف است


گرگان- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: ایجاد نشاط در جامعه از مصادیق امربه‌معروف بوده و جشنواره فیلم فجر گامی در این راستا است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 17 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فضیلت، شامگاه جمعه، در نشست خبری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با بیان این‌که چهارمین دوره‌ای است که جشنواره فیلم فجر هم زمان با تهران در گرگان برگزار می‌شود، اظهار کرد: نشاط‌آفرینی و امیدبخشی به عنوان راهبرد سلامت روانی هر جامعه است.
وی اضافه کرد: هر اقدامی در این رابطه به ارتقاء سطح روانی و بالا رفتن تراز فعالیت‌های جامع کمک خواهد کرد و در دین ما هم به آن اشاره شده است.
فضیلت ادامه داد: امیدبخشی و نشاط در این جشنواره وجود دارد و همه جشنواره‌ها با رعایت همین اصول بنیادین برگزار می‌شود.
وی گفت: در شرایطی که نظام سلطه سعی در خدشه‌دار کردن چهره اسلام دارد این مبنا – نشاط‌بخشی- می‌تواند به ما کمک کرده تا در برابر آن بایستیم.
فضیلت با بیان این‌که ایجاد و افزایش نشاط در جامعه از مصادیق امربه‌معروف است، تصریح کرد: هر اقدامی در این راستا عمل عبادی، آسمانی و رحمانی است زیرا لبخند بر لب مؤمن نشاندن عبادت است.
نشاط در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار کرد: نقش نشاط در کاهش رنج‌های برخاسته از آسیب‌های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست، نشاط می‌تواند با آسیب‌ها مقابله کرده و طبیعی است که نباید در این زمینه شرع و عرف فروگذار شود.
وی اضافه کرد: در سال ۸۹، ۹۱، ۹۵ و امسال میزبان جشنواره فجر بودیم و ۱۸ فیلم در پردیس کاپری اکران خواهد شد.
وی همچنین از نهایی شدن مجوز پردیس سینمایی در علی آبادکتول خبر داد و بر لزوم تشویق مردم بر استفاده از سینما تأکید کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است