مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تنوع اقوام در گلستان بستر خوبی برای ایجاد هنر است


گرگان- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: تنوع اقوام در گلستان بستر خوبی برای ایجاد فعالیت های فرهنگی و هنری است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 16 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فضیلت، شامگاه شنبه در مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: از این که آسمان فرهنگ گلستان شاهد به پرواز درآمدن سیمرغ جشنواره فجر است به خود می‌بالیم.
وی با بیان این که برگزاری چنین جشنواره‌هایی سبب ایجاد نشاط و امید در جامعه است، افزود: ما از ایجاد نشاط به عنوان یکی از مصادیق امر به معروف غافل هستیم این در حالی است که دشمنان نظام از این فرصت سوء استفاده می‌کنند.
فضیلت ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم فجر سبب ارزش آفرینی در بین بهره گیران آثار و مخاطبان عام فرهنگ بوده و استان از ظرفیت خوب سینمایی برخوردار است.
وی انس و الفت بین بخش دولتی و خصوصی را در این زمینه لازم دانست و تصریح کرد: پیشینه غنی فرهنگی گلستان، رنگین کمان بودن اقوام و داشتن تنوع اقلیم بستر خوبی برای ایجاد هنر فاخر است.
فضیلت گفت: از لحاظ ساختار، صاحبان دانش، تکنیک و تکنولوژی، استان فقیری نیستیم و امیدواریم سال آینده شاهد حضور فیلمی ساخته گلستان در جشنواره باشیم.
استفاده از ظرفیت فرهنگ و هنر برای شناساندن گلستان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان یاد و نام مرحوم محمد هادی نامور را گرامی داشت و ادامه داد: می‌توان از ظرفیت‌های فرهنگ و هنر و سینما برای معرفی استان در کشور و جهان استفاده کرد که این امر در سایه همدلی و همراهی جامعه فرهنگی و هنری و جامعه رسانه و عموم مخاطبان رقم می‌خورد.
فضیلت گفت: مشارکت می‌توان توسعه و پویایی در همه عرصه ها از جمله سینما را ایجاد کند و هرگونه تلاشی در این زمینه عمل به امر به معروف است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اظهار کرد: این امر فرهنگی مؤلفه‌هایی دارد از جمله شور و شعور، اخلاق و ادب معرفت افزا و توجه به خود.
وی اضافه کرد: سینما باید فاصله «هست ها» با «بودن ها» را نشان دهد و به دور از سفیدنمایی یا سیاه نمایی باشد، مهرورزی را نه در حد شعار و استفاده به عنوان ابزار سیاسی بلکه در قالب یک نیاز ضروری ترویج کند.
فضیلت گفت: سینما باید مبلغ نوش و ناهی نیش باشد و درمان زخم‌ها و تفاوت لطف رحمانی و کید شیطانی را به صحنه نمایش بیاورد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است