مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دموکراتها علیه اخراج «روزنشتاین» به ترامپ هشدار دادند!


دموکراتهای کنگره آمریکا در نامه ای خطاب به رئیس جمهور این کشور علیه اخراج معاون دادستان کل و یا بازپرس ویژه پرونده روسیه به وی هشدار دادند!

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 15 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دموکراتهای عضو مجالس نمایندگان و سنای آمریکا روز جمعه با نگارش نامه ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور هشدار دادند که از انتشار  اسناد و یادداشتهای محرمانه جمهوریخواهان علیه اِف بی آی به عنوان «دستاویزی» برای اِخراج «راد روزنشتاین» معاون دادستان کل آمریکا یا «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده جنجالی روسیه سوء استفاده نکند!
دموکراتها در این نامه با اشاره به اِخراج بازپرس ویژه پرونده رسوایی «واترگیت» توسط «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۱۹۷۳، نوشتند: «اِخراج راد روزنشتاین؛ از رهبران وزارت دادگستری یا باب مولر ممکن است به بحرانی قانونی بیانجامد که از کشتار شنبه شب تاکنون شاهد آن نبوده ایم!».
گفتنی است که عبارت کشتار شنبه شب، به اخراجِ «آرکیبالد کاکس» بازپرس ویژه و مستقل پرونده رسوایی واترگیت به دستور «ریچارد نیکسون» رئیس جمهور وقت آمریکا در سال ۱۹۷۳ اشاره دارد که استعفای «الیوت ریچاردسون» دادستان کل آمریکا و «ویلیام دویل راکِلشاوس» معاون وی را در بیستم اکتبر ۱۹۷۳ در پی داشت.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است