مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

فرنگی‌کاران باید جسور و جنگنده باشند/ نگاه ما به رقابت آسیایی است


عضو شورای فنی کشتی فرنگی معتقد است رقابتهای جام تختی ثابت کرد که فرنگی کاران ما باید با جنگندگی و جسارت بیشتری به میدان بروند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 16 روز پیش
حسین ملاقاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملکرد برخی فرنگی کاران در جام تختی زیاد امیدوارکننده نبود گفت: تیم های ترکیه و قزاقستان هر کدام با ۱۰ فرنگی کار به ایران آمدند و قزاق ها با همین تعداد توانستند دو مدال طلا کسب کنند. در مقابل تیم ایران که با ۳۰ کشتی گیر و حمایت تماشاگران به میدان رفت به اندازه قزاق ها موفق نبود. به نظر من مشکل اصلی بسیاری از بچه های ما این بود که آنها با جسارت و شهامت مبارزه نمی کردند.
وی تصریح کرد: نباید از واقعیت ها غافل شویم و خودمان را گول بزنیم. ما اگر با این وضعیت پیش برویم قطعا در رقابتهای قهرمانی آسیا در برابر رقبایی مثل همین قزاقستان به مشکل می خوریم. بچه های ما نیاز به اعتمادبنفس و خودباوری دارند و تا زمانی که یک کشتی گیر نتواند به این ویژگی ها برسد، موفقیتی در کار نخواهد بود.
پیشکسوت کشتی کشورمان افزود: ما برای موفقیت در عرصه آسیایی و جهانی نیاز به امثال محمدعلی گرایی داریم که بی چون و چرا آمد و همه را شکست داد و قهرمان شد. او نشان داد به خوبی به انجام وظایف در روی تشک آشناست و از هیچ حریفی نمی ترسد. ضمن اینکه او از برخی رقبای خود سبک تر بود ولی دیدم که با چه جرات و جنگندگی توانست انها را شکست دهد.
ملاقاسمی ادامه داد: رقابتهای جام تختی یکی از بهترین میادین بین المللی برای محک زدن توان کشتی گیران و مربیان تیم ملی بود که امیدوارم کادر فنی بتواند به خوبی نقاط ضعف و قوت تیم شناسایی کرده باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: رقابتهای قهرمانی آسیا به عنوان جدی ترین میدان پیش روی تیم ملی کشتی فرنگی از اهمیت خاصی برای ما برخوردار است و مطمئنا باید تا آن زمان به شرایطی برسیم که در برابر رقبای آسیایی به مشکل بر نخوریم. طبیعتا اگر اتفاقات جام تختی در رقابتهای آتی تکرار شد باید فکر جدی برای حل نقاط ضعف مان بکنیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است