مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

امنیت، بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است/ مشکل آمریکا با ایران


قم - آخرین سفیر ایران در شوروی با بیان اینکه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، امنیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای نا امن و پر از آشوب کاملا در امنیت است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/14 - 21 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر نوبری شامگاه جمعه در ویژه برنامه دهه فجر که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) منطقه پردیسان قم برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون هر موفقیتی که در کشور داشته‌ایم به برکت انقلاب اسلامی بوده است؛ البته ما منکر مشکلات نیستیم ولی باید بدانیم که تمام داشته‌هایمان به برکت انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم خاطرنشان کرد: در حال حاضر سؤال اصلی بسیاری از مردم به ویژه نسل جوان این است که آثار و برکات انقلاب اسلامی چه بوده است و ما باید به سؤال و ابهاماتی که وجود دارد به صورت مستند پاسخ دهیم تا ابهامات برطرف شود.
این دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه افزود: چهل سال پیش مردم ایران، استقلال را انتخاب کردند و کشور مصر با آمریکا و اسرائیل سازش کرد؛ الآن پس از گذشت چهل سال نتیجه این دو تصمیم مشخص شده است؛ اکنون مصر همواره در حال جنگ و درگیری است و جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل به سر می‌برد.
وی گفت: در حال حاضر برخی افراد در کشور می‌گویند که ایران به دلیل اینکه مقابل آمریکا ایستادگی کرد و استکبار ستیزی داشت، تحریم شد در حالی که اگر مانع ورود آمریکا به کشور نمی‌شدیم و استقلال نداشتیم، در حال حاضر وضعیتی مانند کشورهای سوریه، عراق یا مصر را داشتیم.
نوبری ادامه داد: در حال حاضر وضعیت کشور مصر بسیار نامطلوب است و اگر آمریکا سالیانه ۵ میلیارد دلار به این کشور کمک نکند مردم مصر از گرسنگی خواهند مرد و این اوج ذلت است.
آمریکا حتی به مصدق نیز خیانت کرد
وی گفت: اینکه گفته می‌شود افراد تندرو موجب شدند که آمریکا ایران را تحریم کند صحیح نیست چرا که آمریکا حتی به مصدق که به آن‌ها اعتماد داشت نیز رحم نکردند.
آخرین سفیر ایران در شوروی تصریح کرد: برخی افراد می‌کوشند تا ایران را در درگیری با آمریکا متهم کنند و می‌گویند ایران آغاز کننده درگیری بوده است در حالی که در سال ۱۳۳۲ که انقلاب اسلامی هنوز به پیروزی نرسیده بود هم آمریکایی‌ها به مصدق خیانت کردند.
وی ادامه داد: زمانی که دانشمندان ایرانی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای دست پیدا کردند، دشمنان ایران اسلامی، دانشمندان هسته‌ای را ترور کردند، در حالی که استفاده ایران از انرژی هسته‌ای با مقاصد صلح آمیز بود و حتی در حال حاضر نیز بسیاری از کشورها با استفاده از انرژی اتمی انرژی مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.
نوبری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران قصد دست‌یابی به بمت اتم ندارد، ادامه داد: مقام معظم رهبری با صدور فتوایی تولید و استفاده از انرژی هسته‌ای را حرام اعلام کردند ولی استکبار جهانی ایران را به ساخت بمب‌های هسته‌ای متهم کرد و به همین بهانه تحریم‌های جدیدی علیه کشور وضع کرد.
وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای اثبات حسن نیت خود، با آمریکا وارد مذاکره شد و حاضر شد تا سانتریفیوژها را از مدار خارج کند و ذخایر اورانیوم را از کشور خارج کند اما آمریکایی‌ها دست از بهانه‌جویی برنداشتند و خواستار توقف تولید موشک‌های دفاعی شدند.
آمریکا قابل اعتماد نیست
این دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه خواسته آمریکا این است که جمهوری اسلامی ایران نوکر آن‌ها باشد اظهار کرد: بسیاری از افراد فکر می‌کردند که با تعامل و امضای برجام تمام مشکلات کشور حل می‌شود و متأسفانه رئیس جمهور نیز همین اعتقاد را داشت، اما در نهایت همه متوجه شدند که آمریکا قابل اعتماد نیست.
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات کشور این است که برخی سعی می‌کنند تا رژیم شاهنشاهی را تطهیر کنند و می‌گویند اگر نظام شاهنشاهی وجود داشت، مشکلات اقتصادی نداشتیم.
نوبری ادامه داد: باید برای همه مردم تبیین شود که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه آغاز کننده درگیری با آمریکا نبوده است بلکه تمام حرکات و اقدامات ایران واکنش در برابر تهاجم‌های آمریکا بوده است؛ آمریکا همواره به انقلاب اسلامی تهاجم داشته و جمهوری اسلامی ایران نیز همواره در حال دفاع بوده است.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آمریکایی‌ها بارها علیه ایران توطئه و برنامه‌ریزی کردند و اگر مقاومت مردم ایران نبود، آمریکا با کودتا انقلاب را نابود می‌کرد اما مردم ایران همواره مقابل تهاجم و هجمه‌های آمریکا ایستاده‌اند و از کشور خود دفاع کرده‌اند و دفاع زمانی انجام می‌شود که تهاجمی شکل گرفته باشد.
تصویب قانون کاپیتولاسیون نشان‌دهنده اوج مشکل آمریکا با ایران است
آخرین سفیر ایران در شوروی با بیان اینکه تصویب قانون کاپیتولاسیون نشان‌دهنده اوج مشکل آمریکا با ایران است، گفت: اگر تاریخ کشور را مطالعه و بررسی کنیم متوجه می‌شویم که همواره همه تهاجم‌ها از طرف آمریکا بوده است و ایران هیچ‌گاه شروع کننده درگیری نبوده است و دوران انقلاب اسلامی حتی یک شعار هم علیه آمریکا داده نشد و همه شعارها علیه رژیم شاهنشاهی بود.
وی ادامه داد: تسخیر سفارت آمریکا در ایران نیز به دلیل این بود که این سفارت به مرکز جاسوسی آمریکا تبدیل شده بود و این اقدام نیز یک واکنش و دفاع در برابر جاسوسی آمریکایی‌ها بود.
نوبری بیان کرد: اصلی‌ترین شعار مردم در دوران انقلاب اسلامی، «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» بود که این شعار بیان می‌کرد که مردم ایران نمی‌خواهند نوکر آمریکا باشند بلکه می‌خواهند خودشان کشورشان را اداره کنند.
یکی از مشکلات کشور وجود دزدها و اختلاس‌گران است
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور وجود دزدها و اختلاس‌گران است، تصریح کرد: اعتراض‌های مردم باید به دزدی و اختلاس‌ها باشد.
این دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، امنیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای نا امن و پر از آشوب حضور دارد ولی کاملاً امنیت دارد و این امنیت مهم‌ترین ارمغان و محصول انقلاب اسلامی است.
وی در پایان بیان کرد: اگر سردار سلیمانی در جبهه‌های نبرد با داعش حضور نداشت و با داعشی‌ها مقابله نمی‌کرد، داعشی که توانسته بود تا ۱۰ کیلومتری مرز ایران برسد، می‌توانست به راحتی وارد ایران شود همان‌طور که یک‌بار توانست به تهران نفوذ کند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است