مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آمریکا خواستار پایبندی روسیه به پیمان «استارت نو» شد


وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به تعهدات خود ذیل «پیمان کاهش تسلیحات هسته ای» عمل کرده و از مسکو نیز انتظار دارد که در چارچوب محدودیتهای مقرر در این پیمان بماند.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/13 - 22 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه اعلام کرد که واشنگتن به تعهدات خود ذیل «پیمان کاهش تسلیحات هسته ای»- موسوم به استارت نو- منعقده در آگوست سال گذشته با روسیه- عمل کرده و از مسکو نیز انتظار دارد که تا ضرب الاجل پنجم فوریه در چارچوب محدودیتهای مقرر در این پیمان باقی بماند.
طبق چارچوب این پیمان که از پنجم فوریه ۲۰۱۱ به مرحله اجرا درآمد، هر کدام از طرفها برای رسیدن به محدودیتهای اصلی در این پیمان شامل ۷۰۰ موشک و بمب افکن استقرار یافته، ۱۵۵۰ کلاهک هسته ای استقرار یافته و ۸۰۰ بمب افکن و پرتاب کننده موشک استقرار یافته و غیر استقرار یافته، ۷ سال زمان در اختیار دارند.
«هیثر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست توجیهی گفت که «آمریکا در آگوست ۲۰۱۷ به محدودیتهای اصلی در پیمان استارت نو عمل کرد».
وی در ادامه افزود: «در حال حاضر ما ارزیابی می کنیم که آیا روسیه نیز در جهت عمل به این محدودیتها پیشرفتی داشته است. مسکو بارها از قصد خود برای عمل به این محدودیتها سخن گفته است و ما دلیلی نمی بینیم که چیزی غیر از آن را باور کنیم».
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که «دو طرف در ماه میلادی آینده به تبادل داده ها خواهند پرداخت؛ کاری که ظرف هفت سال گذشته بطور مرتب انجام داده اند».
نائورت در ادامه این نشست توجیهی افزود: «ما امیدواریم که پس از تبادل داده ها، هریک از کشورها در اسرع وقت پایبندی دیگری [به این پیمان] را تأیید کند».
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است