مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دیدار حکیم وعامری/تاکیدبرایجاد فضای مناسب برای رقابتهای انتخاباتی


رئیس جریان حکمت ملی عراق با «هادی العامری» و برخی از رهبران ائتلاف فتح دیدار و گفتگو کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/10 - 19 روز پیش
به گزارش خبرگزاری مهر، «سید عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق با «هادی العامری» و برخی از رهبران ائتلاف فتح دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حکیم بر اهمیت ایجاد فضای مناسب، ضرورت مشارکت گسترده در انتخابات و دعوت به رقابت با تمرکز بر برنامه های انتخاباتی تاکید کرد.
شب گذشته ائتلاف نصر به ریاست «حیدر العبادی» و جریان حکمت ملی عراق به ریاست «سید عمار حکیم» که پیش از این بر سر ارائه لیست مشترک در انتخابات پارلمانی عراق توافق کرده بودند، در بیانیه ای که از سوی «سید علی علاق» به نمایندگی از ائتلاف نصر و «شیخ حمید معله» به نمایندگی از جریان حکمت ملی اعلام شد، از جدایی از یکدیگر و ارائه لیست مستقل در انتخابات خبر دادند.
جریان حکمت ملی و ائتلاف نصر در این بیانیه اعلام کردند که بعد از انتخابات و در راستای تحالفات و همپیمانی های گسترده تَر برای تشکیل دولت ملی که خواسته ها و آرزوهای ملت عراق را محقق می کند همراه خواهند بود.
شایان ذکر است که «سید عمار حکیم» در ابتدای امر سه شرط را برای توافق با حیدر العبادی مطرح کرده بود. ملی گرایی ائتلاف؛ به این مفهوم که نیروهای ملی (سنی، شیعی و کُردی) را شامل شوند، ائتلاف بر اساس برنامه های هدفمند و ائتلاف مشارکتی در اتخاذ تصمیمات و مشخص کردن رویکردها و سیاست گذاری ها شروط مطرح شده از سوی جریان حکمت ملی برای ارائه لیست مشترک با ائتلاف نصر بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است