مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۴۳ تن مواد فاسد شدنی توقیفی در خراسان‌جنوبی منهدم شد


بیرجند- رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان‌جنوبی گفت: ۴۳ تن مواد فاسد شدنی توقیفی از ابتدای امسال طی ۱۰ مرحله در استان منهدم شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/09 - 23 روز پیش
به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین شیخ زاده صبح دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سازمان اموال تملیکی نهادی مولد انقلاب اسلامی است که آیین نامه اجرایی آن در سال ۵۸ و قانون آن در سال ۶۱ تصویب شد.
رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان‌جنوبی بیان کرد: کالاهای توقیفی و قاچاق در ید سازمان اموال تملیکی است که آن را به نفع دولت تملیک و بر طبق قانون در مورد آن تصمیم گیری می‌کند.
شیح زاده ادامه داد: تا سال ۹۳ اموال در ید سازمان به فروش می‌رفت ولی از سال ۹۵ بر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی اموال توقیفی تنها به شرط صادرات به فروش می‌رود.
وی با اشاره به اینکه سازمان اموال فاسد شدنی توقیفی را منهدم می‌کند، گفت: از ابتدای سال تاکنون در ۱۰ مرحله ۴۳ تن اموال توقیفی فاسد شدنی به مبلغ سه میلیارد و ۱۴۸ هزار میلیون ریال منهدم شده است که عمده آنها میوه، تره‌بار، کفش مستعمل و مواد دخانی بوده است.
رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنین از ابتدای سال تعدادی از املاک توقیفی را به مبلغ سه میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال به نفع دولت به فروش رساندیم.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی هم گفت: دیدگاه نظام جمهوری اسلامی به بحث مالیات نگاهی دینی و قرآنی است.
مهدی نباتی اظهار کرد: تلاش ما بر این است که هم مالیات پیش‌بینی شده تحقق یابد و هم در کسب و کار مردم خللی وارد نشود.
وی با اشاره به کاهش ۲۴ درصدی میزان اخذ مالیات در خراسان‌جنوبی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل یادآور شد: افزایش سقف معافیت مالیاتی، تقسیط پرداخت مالیات و مشکلات واحدهای صنعتی از علل این کاهش است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است