مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کمک هزینه خیلی کم است/ لزوم حمایت از اجرای آثار شهرستانی در تهران


کارگردان نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» به وضعیت اجرایی جشنواره تئاتر فجر و میزان کمک هزینه های این رویداد انتقاد کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/11/09 - 23 روز پیش
اکبر صادقی نویسنده و کارگردان «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» که از شهر بیله سوار در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صحنه رفت درباره وضعیت برنامه ریزی و هماهنگی ستاد برگزاری جشنواره به خبرنگار مهر گفت: برنامه ریزی اجرایی دبیرخانه این دوره از جشنواره تئاتر فجر نسبت به قبل خیلی ضعیف تر بود و یکی از دلایل مهم این اتفاق، کنار گذاشتن افراد باسابقه ای بود که در دوره های مختلف در دبیرخانه جشنواره فعال بودند و جایگزین آنها افراد جوانی شدند که تجربه چنین رویدادی را نداشتند.
وی درباره وضعیت پرداخت کمک هزینه، اظهار کرد: به ما در ۲ قسط ۲ میلیون تومانی، در مجموع ۴ میلیون تومان به عنوان کمک هزینه پرداخت شده در حالی که در دوره گذشته جشنواره مبلغ ۶ میلیون تومان کمک هزینه دریافت کردیم. برای گروهی که از نقطه مرزی به جشنواره آمده و در نظر گرفتن تورم، مبلغ کمک هزینه خیلی کم است.
این هنرمند تئاتر مقیم شهر بیله سوار درباره تقسیم بندی بخش رقابتی جشنواره سی و ششم تئاتر فجر یادآور شد: این تقسیم بندی خوب است زیرا هنرمندان و گروه ها با توجه به سابقه شان با هم رقابت می کنند. البته این به معنای پایین بودن کیفیت آثار بخش (ب) نسبت به آثار بخش (الف) مسابقه تئاتر ایران نیست.
صادقی تأکید کرد: خواهشی که از مسئولان تئاتری، مدیران سالن و تهیه کنندگان تئاتر دارم این است که به تماشای آثار تئاتر شهرستان ها بنشینند زیرا حضور گروه های تئاتر شهرستان در جشنواره تئاتر فجر فرصتی برای دیده شدن و برقراری ارتباط با مدیران سالن و تهیه کنندگان تئاتر است.
وی در پایان تصریح کرد: در شهرستان ها به دلیل وضعیت معیشت مردم، بلیت فروشی و فروش گیشه وجود ندارد و فروش گیشه و مخاطب حرفه ای تئاتر در تهران وجود دارد از این رو نیاز به حمایت مدیران سالن و تهیه کنندگان تئاتر از آثار با کیفیت تئاتر شهرستان ها برای اجرا در تهران، وجود دارد.
نمایش «و خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد» با حضور پریسا صدای آذر، ندا امامی و اکبر صادقی روز شنبه ۷ بهمن در سالن انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه رفت.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است