مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

۲۸۰میلیاردتومان تسهیلات به نوسازی صنایع در مرکزی اختصاص می یابد


اراک- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی گفت: امسال ۲۸۰ میلیارد تومان به طور مجزا از تسهیلات رونق تولید، به بازسازی و نوسازی صنایع و معادن استان مرکزی اختصاص می یابد.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، مجید نیکی ملکی روز دوشنبه در نشست کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: پس از این که مقام معظم رهبری سال جاری را به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری فرمودند، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه کشور برای ایجاد تحول در بخش اشتغال و تولید را مصوب و تحت عنوان بسته رونق توسعه و اشتغال به منظور اجرا به تمام دستگاه های اجرایی مرتبط ابلاغ کرد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی افزود: سه برنامه اساسی در ابلاغیه رونق تولید و اشتغال وجود دارد که برای ایجاد تحرک در زمینه تولید و اشتغال واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی پیش بینی شده و باید مبلغ ۸۶۳ میلیاردتومان در این بخش تسهیلات به بنگاه های متقاضی برسد.
نیکی ملکی بیان کرد: اولین برنامه، تامین اعتبار سهمیه در گردش برای واحدهای فعال مثل واحدهای صنعتی و کشاورزی بوده و هدف از تخصیص تسهیلات، بالا بردن سطح تولید و اشتغال است که از طریق این تسهیلات به میزان ۱۰درصد افزایش پیدا خواهد کرد و بخشی از برنامه های اشتغال کشور از این طریق عملیاتی می شود.
وی خاطر نشان ساخت: یکی دیگر از این بسته ها طرح ارتقای توان تولید ملی است که پیش بینی شده طی آن شش هزار طرح نیمه تمام صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی تکمیل شود که از طریق تسهیلات بانک ها محقق خواهد شد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی ادامه داد: بسته سوم شامل بازسازی و نوسازی صنایع می باشد که با هدف افزایش بهره وری، افزایش توان تولید و  افزایش اشتغال در بافت های صنعتی پیگیری می شود.
نیکی ملکی تشریح کرد: این سه طرح از آن جهت اهمیت دارند که بعد از ابلاغ بسته های رونق تولید در اواخر اردیبهشت ماه، مجددا ستاد مقاومتی کشور برنامه جامع و فراگیر اشتغال را در کشور ابلاغ کرد که تمام بخش های اقتصادی را شامل می شود و در بخش صنعت و معدن نیز مجددا بر این سه سرفصل تاکید شده است.
وی گفت: سال گذشته حدود ۲.۸ درصد از کل تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی رونق و تولید به استان مرکزی اختصاص داده شد که حدود ۴۴۳ میلیارد تومان بود و امسال نیز با همان فرض ۲.۸ درصدی مبلغ ۵۸۳ میلیارد تومان حداقل سهم استان در بحث رونق و تولید برای تامین سرمایه در گردش و اجرای طرح های نیمه تمام است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی اضافه کرد: همچنین امسال ۲۸۰ میلیارد تومان نیز به صورت جداگانه و مجزا از تسهیلات رونق تولید، به بازسازی و نوسازی صنایع و معادن در استان مرکزی اختصاص داده خواهد شد.
نیکی ملکی افزود: در بحث توزیع شهرستانی تسهیلات نیز سهم شهرستان اراک ۲۱۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان، آشتیان هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، تفرش هفت میلیارد تومان، خنداب چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، خمین ۳۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، دلیجان ۶۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، زرندیه ۵۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، ساوه ۱۰۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، شازند ۲۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، فراهان چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، کمیجان پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و محلات ۵۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که در مجموع، تسهیلات ۵۸۳ میلیارد تومان خواهد بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است