مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کنگره عقیله العرب به میزبانی ارومیه برگزار می شود


ارومیه – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری کنگره عقیله العرب آبان ماه سالجاری به میزبانی ارومیه خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/30 - 4 ماه پیش
حجت الاسلام محمدباقر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این کنگره امسال برای دومین سال پیاپی در ارومیه برگزار می شود افزود: این کنگره به زبان ترکی آذری در آبان ماه سال جاری در ارومیه برگزار می شود.
وی ادامه داد: این کنگره با اهداف نقش و جایگاه حضرت زینب (س) در زنده نگهداشتن قیام عاشورا، نقش مدافعان حرم در دفاع از حریم و حرم، اشاعه فرهنگ ناب اهل بیت (ع) به ویژه خلق آثار بدیع در حوزه شعر آئینی برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان عربی با اشاره به موضوع کنگره، افزود: بخش اصلی مربوط به فضائل و مناقب حضرت زینب (س) و بخش ویژه در ارتباط با مدافعان حرم است.
وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا امروز تعیین شده بود افزود: به دبیرخانه این کنگره که با حضور شاعران آیینی برگزار می شود ۳۵۰ اثر ارسال شده است.
کریمی با بیان اینکه به برگزیدگان کنگره جوایز نفیسی اعطا می شود ادامه داد: شعرها به زبان ترکی ودر وصف جایگاه حضرت زینب شیر زن کربلا و مدافعان حرم  سروده شده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است