مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

معرفی دو گزینه نهایی برای تکمیل کابینه


روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: دو وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای وزارتخانه‌های علوم و نیرو، دیروز با نامه‌ای ازسوی رئیس‌جمهوری به رئیس مجلس، معرفی شدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/30 - 4 ماه پیش
** کشمکش‌ها بر سر «غلامی»
مطرح شدن نام منصور غلامی، رئیس 64 ساله دانشگاه بوعلی سینای همدان، در ابتدای راه با واکنش‌های منفی اصلاح‌طلبان به‌ویژه برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس روبه‌رو شد؛ البته طولی نکشید که غلامی با برنامه‌های خود به دفتر محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید رفت و در جلسه‌ای دو ساعته به عارف و سه نماینده اصلاح‌طلب دیگر پاسخ داد؛ جلسه‌ای که به گواه اظهارات یکی از حاضران، برآیند آن تایید منصور غلامی برای وزارت علوم بود.
شاهد این مدعا اظهارات محمود صادقی، نماینده تهران و یکی از حاضران آن جلسه است که در گفت‌و‌گویی با «ایلنا» توضیح داد: باوجود آنکه آقای غلامی با ایده‌آل‌های ما فاصله زیادی دارد و ایده‌آل ما گزینه‌هایی همچون رضا فرجی‌دانا و جعفر توفیقی بودند اما در شرایط فعلی که معرفی حدود 10 تا 12 نفر از گزینه‌های احتمالی، هر کدام به‌دلیلی بی‌نتیجه ماند، به‌نظر می‌رسد آقای غلامی که فردی باسابقه و مجرب است، گزینه‌ای قابل‌قبول باشد. صادقی، غلامی را ازجمله نیروهای اصیل آموزش‌عالی، با تجربه بالا و همچنین با جوهره اصلاح‌طلبی خواند.
با این همه، با وجود آنکه غلامی منسوب به جریان اصلاح‌طلبی است و بیشترین مسوولیت خود را در دوره اصلاحات گذرانده، برخی نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس از این انتخاب خوشحال نیستند. بسیاری از جوانان اصلاح‌طلب هم مخالفت خود با این گزینه به دلیل سیاست‌های نامناسب در دانشگاه بوعلی همدان را چند روزی است در فضای مجازی به‌ویژه توئیتر اعلام کرده‌اند. در میان مخالفان اصلاح‌طلب البته، برخی معرفی شدن غلامی را خلاف خواسته جریان اصلاحات از دولت «حسن روحانی» خوانده و آن را به اعمال نفوذ رئیس دفتر رئیس‌جمهوری مربوط دانسته‌اند.
** اوضاع مساعد برای اردکانیان
** جلسه رای اعتماد؛ 7 آبان‌ماه
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است