Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

اردوغان: به اروپا نیازی نداریم


یک روز پس از اینکه رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده بود «دیگر به آمریکا نیازی نداریم و دیگر سلاح آمریکایی نمی‌خریم»، امروز نیز در اظهاراتی تصریح کرد: به اروپا نیازی نداریم.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/21 - 2 ماه پیش
خبرگزاری مهر: به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز یعنی درست یک روز پس از اینکه اعلام کرد «به آمریکا نیازی نداریم و دیگر سلاح آمریکایی نمی‌خریم»، در سخنانی تأکید کرد: به اروپا نیاز نداریم.
رئیس جمهوری ترکیه در ادامه افزود: اگر (درباره عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا) صادق هستید، بیانیه ای در این باره بدهید و کار را تمام کنید.
وی تصریح کرد: ما به شما نیازی نداریم.
لازم به ذکر است، رئیس جمهوری ترکیه دیروز در سخنانی، سفیر آمریکا در این کشور را مسئول ایجاد تنش میان آنکارا و واشنگتن اعلام کرده بود.
وی در این باره گفته بود: اجازه بدهید شفاف سخن بگویم. فردی که این مشکل را به بار آورد سفیر (آمریکا) است. قابل پذیرش نیست که آمریکا یک شریک راهبردی را قربانی سفیری کند که حد و حدود خود را نمی شناسد.
اردوغان همچنین گفته بود: ما به آمریکا نیازی نداریم و دیگر از آن سلاح نمی خریم.
گفتنی است آمریکا در اعتراض به بازداشت یکی از کارمندان تُرک تبار سفارت خود در ترکیه، صدور روادید برای اتباع این کشور را تعلیق کرد- اقدامی که با مقابله به مثل دولت آنکارا مواجه شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است