مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

همایش شعر عاشورایی درس های کربلا را با زبان هنر بازگو می کند


سرخه - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه همایش شعر عاشورایی درس های کربلا را با زبان هنر بازگو می کند، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین درس کربلا است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/20 - 4 ماه پیش
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا سوقندی شامگاه پنج شنبه در دومین همایش شعرعاشورایی سرخه به میزبانی هیئت انصارالحسین(ع) روستای افتر این شهرستان با بیان اینکه یکی از راههای تبلیغ پیام و درس های عاشورا استفاده از زبان هنر است، ابراز داشت:  باتوجه به اینکه ‌امروز نهضت‌ حسینی پس از گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال همچنان زنده وپویا در حال گسترش بین مسلمانان سراسر است لذا برگزاری همایش های عاشورایی باید مورد حمایت قرار گیرد.
وی افزود: هنر در بین‌ مردم جایگاه اصلی خود را پیدا کرده است که‌ باید با بهره گیری از این فرصت به دست آمده در راستای انتشار مبانی اسلام، پیام ‌عاشورا و نهضت حسینی استفاده کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ضمن  اشاره به وقایع عاشورا و شهادت اباعبدالله الحسین(ع)، ابراز داشت: یکی از آفت هایی که در زمان زندگی پربرکت امام حسین(ع) به وجود ‌آمد برداشت اشتباه از دین مبین اسلام بود که باعث شد با وجود قرآن، مبانی اسلام و اهل بیت ‌پیامبراکرم(ص) جامعه به سوی انحراف کشیده شود که در این برهه تنها راه زنده نگاه داشتن اسلام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) بود.
سوقندی با بیان اینکه اداره‌کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی نیز تمام تلاش خود را برای تقویت این گونه همایش ها به‌ کارخواهد گرفت، تصریح کرد: امیدواریم با همراهی مسئولان همایش افتری ها به صورت کشوری و در مرحله اول با حضور شاعران استان های همجوار و منطقه ای و در مرحله بعد به صورت ملی برگزار شود.
در این‌مراسم ۱۰ شعر عاشورایی از شاعران افتری با مضامین عاشورا، نهضت حسینی، اربعین و مقتل اباعبدالله الحسین(ع) شرکت‌کردند که در پایان سه شعر به عنوان برترین شعرهای این‌همایش انتخاب شدند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است