مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

با پلیورهای قدیمی کلاه بدوزید


در این مطلب توضیح داده شده است که با پلوور‌های قدیمی بچگانه که دیگر به درد بخور نیستند، چگونه می‌توان کلاه‌های دخترانه و پسرانه درست کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/20 - 4 ماه پیش
سرویس سبک زندگی فردا: اگر در منزل پلیورهای قدیمی و کهنه دارید، آنها را دور نریزید، می‌توانید با استفاده از آنها کلاه درست کنید. در این مطلب توضیح داده شده است که با پلیور‌های قدیمی بچگانه که دیگر به درد بخور نیستند، چگونه می‌توان کلاه‌های دخترانه و پسرانه درست کرد. در ادامه این مطلب را به نقل از زندگی آنلاین بخوانید.  
لوازم مورد نیازپلیور‌های قدیمی به تعداد کلاه‌هایی که می‌خواهید آماده کنید.لوازم خیاطی روش دوخت کلاه  ابتدا پلیور را روی میز کار گذاشته و لبه‌های جلو و پشت لباس را کاملا روی هم قرار دهید و از این قسمت به اندازه سر کسی که می‌خواهید برایش کلاه بدوزید، به صورت گرد، برش بزنید.  اکنون برای زیباتر کردن کلاه، دو طرح لوزی شکل از دو پارچه مختلف آماده کرده و روی کلاه بدوزید.   روی این دو طرح لوزی می‌توانید دو طرح «V» شکل که یکی از آنها وارونه است، کوک بزنید. برای اینکه کوک‌های زده شده کاملا مشخص و برجسته شوند، بهتر است هر کدام را دوبار کوک بزنید.دو لایه پارچه برش زده مربوط به کلاه را از قسمت رو، روی هم قرار دهید. سپس بخش منحنی کلاه را بدوزید و برای اینکه کار محکم شود و درز کلاه باز نشود، آن را زیگزاگ بزنید.گوشه‌های کلاه را هم با دوخت، کاملا محکم کنید تا از هم باز نشوند.  کلاه را به رو برگردانده و با اتو آن را کاملا صاف کنید. کلاه ساده اما زیبای تان آماده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است