مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

عامل آلودگی آب‌های انگلیس مشخص شد


مجله اینترنتی راه ما:نتایج یک بررسی نشان می‌دهد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در انتشار آلودگی پلاستیکی در تمامی آب‌های اطراف بریتانیا نقش دارند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/20 - 4 ماه پیش
در این بررسی آمده است تصفیه‌خانه‌های فاضلاب با سرازیر کردن میلیون‌ها ذرات کوچک به داخل آب‌های دور تا دور بریتانیا به تشدید آلودگی پلاستیکی در اقیانوس‌ها دامن می‌زنند.در تعدادی از تصفیه خانه‌های فاضلاب انگلیس از گلوله‌های پلاستیکی بسیار کوچکی موسوم به Bio-Beads استفاده می‌شود تا محتویات ارگانیک و شیمیایی از فاضلاب عبور داده شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد میلیون‌ها نمونه از این گلوله‌ها که تنها حدود ۳.۵ میلی متر عرض دارند وارد محیط زیست می‌شوند.
به گفته کارشناسان این گلوله‌های پلاستیکی کوچک به سختی قابل شناسایی هستند و حذف کردن آنها غیرممکن است و می‌توانند آسیب‌های جدی به حیات دریایی وارد کنند.به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان محیط زیست با بیان اینکه اکثر مطالعات پیشین روی تاثیر زیست‌محیطی میکروپلاستیک‌های مصرفی در فاضلاب‌هایی چون الیاف شستشو یا میکروذرات لوازم آرایشی انجام گرفته‌اند متذکر شدند: اکنون با بررسی‌های جدید به نظر می‌آید که میکروپلاستیک‌های کاربردی در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب نیز می‌توانند به تشدید این مشکل کمک کنند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است