Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

«سموس»، اولین قهرمان زن صنعت بازی


شماره نخست بازی تاثیرگذار متروید، 31 سال پیش (دوران NES) و در اوج محدودیت تکنیکی، سبک «Metroidvania» را رواج داد تا نامش برای همیشه در بین گیمرها ماندگار شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/20 - 2 ماه پیش
1. «متروید» برگرفته از دو واژه Metro و Android است که هر دو به محتویات بازی اشاره دارند. نقشه بازی همانند محیط مترو است و ظاهر «سموس» هم به ربات (Android) شباهت دارد. البته در ابتدا قرار بود Space hunter نام بازی باشد و دلیل آن هم شغل سموس بود که به عنوان یک جایزه بگیر فضایی به مخاطبان معرفی می شود اما خود متروید، نام دشمنان اصلی این مجموعه است؛ نوعی ویروس که می تواند با چسبیدن به بدن موجودات زنده از آنها تغذیه و درون بدن شان رشد کند، چیزی شبیه به همان کاری که Facehugger ها در «Alien» انجام می دادند.
8. متروید و «دوک ناکم» تنها بازی های دو بعدی بودند که ریسک تغییر ژانر از دو بعدی به اول شخصه برای آنها جواب داد. تا پیش از سال 2002، تمامی نسخه های متروید عناوین side-scroller بودند، تا این که «متروید پرایم» (Metroid Prime) برای کنسول گیم کیوب عرضه شد؛ اثری اول شخص که در کنار «هیلو» با متوسط نمره 97 از 100 به عنوان بهترین بازی های اول شخص کنسولی شناخته می شوند. سه گانه «متروپرایم» به دست تیم «Retro Studios» و به صورت انحصاری برای کنسول گیم کیوب ساخته شد. Retro، در سال 2009 هر سه قسمت را در قالب یک بازی با نام «Metroid Prime: Trlogy» برای کنسول Wii عرضه کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است