Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

قاسمی، روز بزرگداشت حافظ را گرامی داشت


سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه روز بزرگداشت حافظ را گرامی داشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/19 - 2 ماه پیش
خبرگزاری ایلنا: سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه روز بزرگداشت حافظ را گرامی داشت.
متن پیام بهرام قاسمی به شرح زیر است:
کَس چو حافظ نگشاد از رخ اندیشه نقاب
تا سر زلف سخن را به قلم شانه زدند
نامش بر سپهر شعر فارسی و بر بلندای فرهنگ و تمدن بشری می‌درخشد و تمامی رندان جهان قرن‌هاست که از رندی پیر خرابات انگشت حیرت به دهان گرفته و لب فرو بسته، در ایهام غزلش سرگشته و حیرانند.
حافظ، خوشه چین معرفت از کلام وحی است و سخنش ملهم از قرآن که به برکت حفظ  آن «حافظ» شده و آیات نور در تمام دیوان او  می‌درخشد و شاید که رمز ابدیت شعر حافظ، جاودانگی کلام الهی باشد.
حافظ اوج قله ادب فارسی است؛ کسی که سروده‌اش هم انتزاعی است و هم انضمامی. شعرش پایی در زمین دارد و دستی بر آسمان. حافظ را بحق حافظه تاریخی و اعتبار ادبیات ایران دانسته‌اند که بخش بزرگی از فرهنگ ایران مرهون آثار گرانسنگ، بی‌بدیل، فاخر و ماندگار اوست که شعرش همه بیت‌الغزل معرفت است.
زبان حضرت حافظ،   زبانی جهانی است و همه می‌توانند آن را بخوانند و به عمق زیبایی‌اش پی ببرند. همین است که «گوته» چنین شیفته‌اش شده و آرزو می‌کند که کاش می‌توانست مریدی از مریدان او باشد. اکنون و در جهان معاصر هم در مجامع ادبی، فرهنگی، سیاسی وعرفان و معرفت هنوز کلام حافظ اعجاز می‌کند و جهانیان به حرمت سخنش تمام قامت می‌ایستند.
بیستم مهر روز بزرگذاشت خواجه شیراز است. به پاس تغزل‌های عاشقانه و عارفانه‌اش، روز بزرگداشت این لسان غیب اسرار الهی را به همراه تمامی مردم با فرهنگ و اهل فضل و ادب و عرفان ایران زمین گرامی می‌داریم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است