مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پذیرش ۴۰۰ دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه امام رضا(ع)


مشهد- رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: امسال تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه به ۴۰۰ نفر رسیده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، رضا سعیدی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از افزایش تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه امام رضا(ع) خبر داد و اظهار کرد: یکی از اهداف این دانشگاه در راستای تبدیل شدن به مرجعیت علمی در عرصه ملی و بین المللی، جذب دانشجوی خارجی است.
وی افزود: دانشجویان خارجی این دانشگاه بیشتر از کشورهای اطراف و همجوار هستند که هزینه تحصیل برای آنها دو برابر دانشجویان ایرانی است.
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ۲۰ سال سابقه در حال حاضر شش هزار دانشجو در سه شاخه فنی مهندسی، علوم انسانی و هنر و معماری دارد.
سعیدی از راه اندازی رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: زیرساخت های لازم جهت پذیرش دانشجو در این رشته ها آماده شده است که با دریافت مجوز از سوی وزارت علوم پذیرش دانشجو در این رشته ها انجام می شود.
وی بیان کرد: را اه اندازی دانشکده پزشکی و پذیرش دانشجویان خارجی فرصت اشتغالزایی و ارز آوری در منطقه را به همراه خواهد داشت که در این خصوص باید زیرساخت ها و پتانسیل های لازم فراهم شود.
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به بورسیه دانشجویان مناطق محروم و بی بضاعت تصریح کرد: در این خصوص فراخوان پذیرش دانشجو انجام به وزارت علوم اعلام شده است که دانشجویان واجد شرایط می توانند با انتخاب این دانشگاه به صورت بورسیه از تسهیلات و خدمات آموزشی دانشگاه امام رضا(ع) استفاده کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است