Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

بگونیا توت فرنگی در خانه پرورش دهید


بگونیا توت فرنگی یا درست‌تر بگوییم گیاه ساکسی فراگا بعد از بزرگ شدن و بلوغ گیاه، شاخه‌های رونده‌ای تولید می‌کند و می‌تواند به عنوان پوشاننده زمین استفاده شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/19 - 2 ماه پیش
سرویس سبک زندگی فردا: این گیاه خیره کننده ظاهری مانند بگونیا‌ها دارد در حالی که اصلا بگونیا نیست! به نقل از فوت و فن برگ‌های مخملین با حاشیه قرمز گیاه، آن را غیر قابل مقاومت کرده! پرورش آسانی دارید خودتان ببینید! بگونیا توت فرنگی یا درست‌تر بگوییم گیاه ساکسی فراگا بعد از بزرگ شدن و بلوغ گیاه، شاخه‌های رونده‌ای تولید می‌کند و می‌تواند به عنوان پوشاننده زمین استفاده شود. اگر آن را در گلدان‌های آویز بکارید، این شاخسار رونده از لبه گلدان آویزان می‌شوند و منظره زیبایی به وجود می‌آورند. حتی می‌توانید اجازه دهید این رونده‌ها روی زمین خانه پخش شوند! بعد از مدتی در انتهای هر شاخه یک گیاهچه تولید می‌شود و از لبه‌های گلدان معلق می‌ماند. بعد از مدتی که این شاخسار گیاهچه تولید کردند و گیاه فرم خود را از دست داد و شلخته شد، می‌توانید به راحتی آن‌ها را ببرید و در گلدان دیگری بکارید و به دوستان‌تان هدیه دهید یا برای خودتان نگه دارید! گل‌های گیاه جلوه چندانی ندارند و بهتر است به محض ظهور آن‌ها را از گیاه جدا کنید تا انرژی گیاه را نگیرند.  
شرایط رشد– نورساکسی فراگا به مکانی روشن با نور غیر مستقیم نیاز دارد. اگر آن را در جلوی یک پنجره غربی یا شرقی قرار دهید برایش بهتر است.– آبیاریاین گیاه سریع رشد آب فراوانی در طول فصل رشدش می‌خواهد. مانند بقیه گیاهانی که برگ‌های پرزدار دارند، از ریختن آب روی برگ‌هایش اجتناب کنید تا باعث ابتلای گیاه به بیماری‌های قارچی نشوید. در طول زمستان آبیاری را کاهش دهید، اما اجازه ندهید خاک، در بین دو آبیاری، کاملا خشک شود و قبل از خشکی کاما، آبیاری را انجام دهید. اگر رشد گیاه در فصل زمستان کند شد نگران نباشید، این حالتی طبیعی است.– رطوبتبرای تامین رطوبت گیاه از زیر گلدانی حاوی سنگریزه استفاده کنید. برای این کار، زیر گلدانی را پر از سنگریزه کنید و نصف ارتفاع سنگ ریزه‌ها آب درون زیر گلدانی بریزید و گلدان گیاه را روی آن قرار دهید. توجه کنید که کف گلدان با آب درون زیر گلدانی تماس نداشته باشد در غیر این صورت ریشه‌ها پوسیده می‌شوند و گیاه دچار خفگی می‌شود. همچنین مواظب باشید که شاخسار رونده و گیاهچه‌ها در زیر گلدانی پر از آب قرار نگیرند.– دماساکسی فراگا دمای معمول خانه را دوست دارد و از گرمای هوا بیزار است پس اجازه ندهید دمای هوای اطرافش خیلی بالا برود.– خاکترکیب خاکی یا غیر خاکی سبک با زهکشی خوب، بهترین انتخاب برای این گیاه است.– کود دهیدر طول فصل رشد ساکسی فراگا را به صورت هفتگی با کود‌های مایع ضعیفی که حاوی تمام عناصر مورد نیاز گیاه هستند کود دهی کنید. کود‌هایی که مواد غذایی را به تدریج آزاد می‌کنند و در اختیار گیاه قرار می‌دهند هم عالی هستند.
تکثیربگونیا توت فرنگی گیاهی بسیار آسان تکثیر است، چرا که گیاهچه تولید می‌کند! برای تکثیر گیاه از طریق کاشت گیاهچه، ابتدا اجازه دهید گیاهچه‌ها اندکی رشد کنند سپس آن‌ها را به کمک چاقو یا تیغی تیز و تمیز از گیاه جدا کنید و در همان گلدان گیاه مادر یا در گلدان‌های کوچک دیگری، که از قبل با خاکی سبک و با زهکشی خوب پرش کرده اید، بکارید. برای کاشت، گیاهچه‌ها را اندکی در خاک فشار دهید و یا حفره کوچکی حفر کنید و گیاهچه را در آن قرار دهید و سپس اندکی خاک روی طوقه بریزید. تنها چند هفته بعد گیاهچه‌ها شروع به تولید ریشه‌های کوچک خود می‌کنند!
تعویض گلدانساکسی فراگا رشد سریعی دارد و خیلی سریع گلدانش را پر می‌کند. برای اینکه با این سرعت رشد همراهی کنید، گیاه را هر سال بهار به گلدانی یک سایز بزرگ‌تر از گلدان قبلیش انتقال دهید. بعد از چند و قت گیاه مادر پر پشتی خود را از دست می‌دهد و اندکی عریان می‌شود و شروع به تولید شاخه‌های چوبی می‌کند. اگر این اتفاق برای گیاه مادر افتاد، گیاهچه‌های آن را جدا کنید و گلدان گیاه اصلی را تعویض کنید.ساکسی فراگا‌های سرحالی برای‌تان آرزومندیم!
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است