Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

جادوی پاییز در بهشت گمشده مازندران


روستای سنگده از جمله روستاهای دهستان بنافت از توابع بخش دودانگه شهرستان ساری می باشد. از نظر توپوگرافی سنگده در منطقه کوهستانی واقع شده که شیپ عمومی آن از سمت جنوب شرقی به سمت شمال غربی می باشد .

پاییز
منتشر شده در تاریخ 1396/07/19 - 2 ماه پیش
زیبایی های مازندران در پاییز , سنگده از دو روستا به نامهای سنگده و درزی کلا تشکیل شده است و کلیه ساکنان آن به زبان مازندرانی تکلم می کنند . مجموعه روستایی سنگده ، درزی کلا از سمت شمال به زمین های کشاورزی ولیک چال ، دادکلا و جنگلهای سرفراز شمال، از جنوب نیز به جنگل و سمت شمال غربی به روستای وزملا محدود می گردد.
وجه تسمیه روستای سنگده با بررسی های بعمل آمده و اظهارات مسئولان محلی عنوان شده که در گذشته سنگده را “سید ده ” می نامیدند. زیرا اکثر ساکنان آن از نوادگان عماد الدین مرعشی که قبر وی در روستای وری از توابع بخش چهاردانگه می باشد بودند و بعدها سید ده به سنگده تغییر نام یافت که احتمالا به علت همجواری با مناطق سنگ سر و شهمیرزاد که در قسمت شرقی و جنوبی رشته کوه البرز واقع شده اند بوده است. اهالی این روستا به کشاورزی و دامداری مشغولند والبته برخی در بخش خدمات و صنایع کارگاهی مشغولند.
این روستا در قلب جنگلهای هیرکانی و در کنار کوه شروین‌کوه و شهریارکوه واقع شده است .با داشتن تفریح‌گاه های عالی از جمله ابشار و منطقه چشمه تلارسرون با بودن در کنار منطقه حفاظت‌شده بولا که یکی از زیستگاه های پلنگ و گرگ و خرس قهوه ای گوزن و پازن در استان مازندران بوده است.
و پیشنهاد ما این است که در این فصل ( پاییز) حتما سری به این روستای بسیار زیبا بزنید.
شهر خبر
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است